Bieg Tropami Śląskich Dinozaurów 2014 [ZDJĘCIA + WYNIKI]

  Bieg Tropami Śląskich Dinozaurów 2014 [ZDJĘCIA + WYNIKI]

  Aneta Kaczmarek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  III Ogólnopolski Bieg Tropami Śląskich Dinozaurów
  1/120
  przejdź do galerii

  III Ogólnopolski Bieg Tropami Śląskich Dinozaurów ©Fot. Aneta Kaczmarek

  III Ogólnopolski Bieg Tropami Śląskich Dinozaurów zgromadził 142 zawodników, którzy zmagali się z 10-kilometrową trasą. W tym roku organizatorzy przygotowali dla nich niespodziankę. Trasa biegu prowadziła przez starą cegielnię w Lipiu Śląskim.
  III Ogólnopolski Bieg Tropami Śląskich Dinozaurów[/b] w tym roku był wyjątkowy. A o za sprawą trasy, wiodącej przez starą cegielnię w Lipiu Śląskim, gdzie przed kilka lat temu odkryto szczątki pierwszego polskiego dinozaura.

  - Niespodzianka była przyjemna, pozwalała na chwilowe orzeźwienie. Najgorzej biegło się łąką, trzeba było uważać, by nie nabawić się kontuzji - przyznaje Mariola Smoll, który jako pierwsza kobieta przekroczyła linię mety.
  Tym samy powtórzyła swój zeszłoroczny wynik. - Jadąc do Lisowic miałam nadzieję, że stanę na podium. Nie zakładałam natomiast, że wygram, choć faktycznie odczuwałam presję i to nie było fajne - mówi zawodniczka z Krupskiego Młyna. - Może ktoś uwierzy, może nie, ale wygrana wcale nie jest dla mnie najważniejsza. Ja biegam dla moich dzieci. Uwielbiam moment, gdy wracam do domu, a one oglądają medal i są dumne ze swojej mamy - mówi zwyciężczyni, która pokonała trasę z czasem 00:45:54.

  Druga na mecie była Ewa Cieniawska z Bytomia (00:50:14), a trzecia Monika Lis z WKB Meta Lubliniec (00:50:15).

  Również po raz drugi w lisowickim biegu wystartował Jakub Caban z Olimpijczyka Szczekociny. Rok temu wybiegał srebrny medal, w tym roku był najlepszy. W wygranej pomogła przemyślana taktyka.

  - Pierwsze 5 km biegłem jako drugi. Na drugiej pętli, ok. 7 km przyspieszyłem, wyprzedziłem kolegę, który biegł przede mną i już dalej swoim tempem biegłem do mety - mówi Caban. - Myślę, że czas byłby lepszy, gdyby nie kolka, która mi dokuczała. W samej cegielni też trzeba było zwolnić, było ciemno i nierówno. Dystans 10 km nie jest moim ulubionym, wolę dłuższe trasy. Tym bardziej cieszę, że udało mi się wygrać ten bieg - podkreśla zwycięzca, który wygrał z czasem 00:37:55.

  Miejsce 2. zajął Mariusz Jaskulski z Zawiercia (00:38:15), a miejsce 3. Zenon Nowak z Woźnik (00:39:07).


  *Matura 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI + PRZECIEKI
  *Pogoda na weekend majowy 2014: Będzie ciepło, ale nie upalnie MAJÓWKA 2014
  *Weź udział w quizach Dziennika Zachodniego. SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo