Majówka 2014 na Jurze, czyli zamki, rycerskie pokazy i...

  Majówka 2014 na Jurze, czyli zamki, rycerskie pokazy i opowieści z dreszczykiem

  Krzysztof Suliga

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zamek Ogrodzieniec
  1/4
  przejdź do galerii

  Zamek Ogrodzieniec ©Lucyna Nenow

  Jura Krakowsko-Częstochowska staje się coraz bardziej popularna na weekendowe wypady. Na gości czekają nowe atrakcje. MAJÓWKA 2014
  W majowy weekend zajrzeć będzie można na przykład na imprezy na zamku w Podzamczu.

  Jutro odbędzie się tam (godz. 15) koncert muzyki klasycznej "Od Bacha do Czajkowskiego". Wejście na koncert w cenie biletu na zamek. W niedzielę o godz. 15.30 i 17 - pokazy rycerskie. Na 2 i 3 maja zaplanowano natomiast na zamku "Wieczory z duchami". Podczas przechadzki po zamkowych murach posłuchać będzie można opowieści z dreszczykiem. A atmosferę grozy wprowadzić mają pojawiające się w trakcie imprezy zjawy. Rezerwacja biletów pod nr. tel.: 32 67 32 285.

  Turyści zmotoryzowani mogą sobie urządzić w weekend zwiedzanie zamków w Podzamczu, Morsku, Bobolicach, Mirowie i Olsztynie, a także Muzeum Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku. Na szlaku są też ruiny średniowiecznych strażnic, m.in. w Łutowcu i Przewodziszowicach.

  Kliknij w wydarzenie Majówka 2014 i weź w nim udział. Zaproś też swoich znajomych i umieść w nim zdjęcie z akcji Majówka 2014

  Przy ładnej pogodzie znakomicie można spędzić aktywnie czas na Jurze. Korzystanie ze ścieżek rowerowych łączących gminy Janów, Żarki i Niegowa są znakomitą formą zwiedzania tego malowniczego regionu naszego województwa.

  W agrogospodarstwie Pod Skałką w Przybynowie w gminie Żarki działa minizoo, w którym zobaczyć można między innymi wielbłąda, lamę czy kozy. Organizowane są tam też przejażdżki wozem konnym po okolicy.

  Wczoraj natomiast rozpoczął się sezon żeglarski na Zalewie Porajskim. Można tam wypożyczyć łódki, rowery wodne, kajaki czy żaglówki. Zalew cieszy się też powodzeniem wśród wędkarzy.

  W niedzielę miłośnicy nordic walking mogą spróbować swoich sił w zawodach z cyklu Jurajskiego Pucharu w Żarkach Letnisku. Początek o godz. 10, zapisy od godz. 8.30 przy miejscowej szkole.

  Nad wodą można spędzić czas w Złotym Potoku, nad stawem Amerykan, gdzie jest bogate zaplecze gastronomiczne. A stamtąd blisko do malowniczo położonych Źródeł Zygmunta i Bramy Twardowskiego. Obok Amerykana jest park linowy czynny w weekendy od godz. 11 do zmierzchu.

  Skałkowicze wspinają się w Podlesicach, Rzędkowicach, Łutowcu i na Grzędzie Mirowsko-Bobolickiej.


  *Matura 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI + PRZECIEKI
  *Pogoda na weekend majowy 2014: Będzie ciepło, ale nie upalnie MAJÓWKA 2014
  *Weź udział w quizach Dziennika Zachodniego. SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama