Derby Górnik - Ruch 2:0 [GDZIE OGLĄDAĆ, LIVE, TRANSMISJA TV]

TOK
Na treningu zawodników Ruchy
W meczu 32. kolejki ekstraklasy, w grupie mistrzowskiej Górnik Zabrze gra dziś z Ruchem Chorzów. Początek Wielkich Derbów Śląska o godz. 18.00. TUTAJ na dziennikzachodni.pl relacja LIVE z meczu Górnik Zabrze - Ruch Chorzów.

Koniec! 2:0 dla Górnika

90 minuta - doliczony czas gry (3 minuty)

86 minuta - Górnik blisko, coraz bliżej przełamania po 12. meczach bez wygranej

76 minuta - Pavels Steinbors obronił rzut karny Filipa Starzyńskiego!

75 minuta - do końca tylko kwadrans. I jest karny dla Ruchu

64 minuta - Filip Starzyński uderzył z rzutu wolnego - piłka odbiła się od poprzeczki, potem od słupka i nie wpadła do bramki Górnika!

46 minuta - pierwsza akcja Górnika. Nakoulma strzelił z bliska z ostrego kąta, ale wzdłuż pola bramkowego.

W Zabrzu przerwa. Pierwsze 45 minut zdecydowanie dla Górnika, który prowadzi 2:0.

39 minuta - zmiana w Górniku. Schodzi strzelec bramki Gwaze, wchodzi Antoni Łukasiewicz. Kilka miniu wcześniej Gwaze ucierpiał w starciu z Piotrem Stawarczykiem i od tego momentu kułał.

30 minuta - w Zabrzu nadal 2:0 dla Górnika. Ruch niby atakuje, ale bez groźniejszych sytuacji. Gospodatrze mieli szansę na trzeciego gola. Minimalnie chybił Przemysław Oziębała.

12 minuta - 2:0 dla Górnika! Dzikamai Gwaze przymierzył z lewej nogi w okienko.

6 minuta - 1:0 dla Górnika! Ze skrzydła podał Paweł Olkowski, a Prejuce Nakoulma strzelił po ziemi z 14 metrów.

18.00 - mecz rozpoczęty. Górnik na biało, Ruch na niebiesko. Zabrzanie chcą zaliczyć 40 wygraną w derbach.

17.55 - niedługo zaczynamy 101. Wielkie Derby Śląska. Na stadionie w Zabrzu m.in. selekcjoner Adam Nawałka.

Za sprawą nowego systemu rozgrywek w tym sezonie Górnik i Ruch zagrają ze sobą trzeci raz. W Zabrzu był remis 2:2, w rewanżu w Chorzowie wygrali Niebiescy 2:1.

Wczoraj na treningu Ruchu pojawiło się kilkuset kibiców, którzy mobilizowali swój zespół na derby. Ze względu na budowę stadionu w Zabrzu WDŚ może zobaczyć tylko 3 tysiące widzów (bez udziału fanów gości).

[RELACJA LIVE PO ŚLĄSKU] ŚLEDŹ RELACJĘ LIVE PO ŚLASKU NA BLOGU GRZEGORZA BUCHALIKA

Sympatycy Ruchu mogą obejrzeć derby w chorzowskim pubie "Ekstraklasa" przy ulicy Filarowej 3, a gościem specjalnym będzie tam mistrz Polski z drużyną Niebieskich w 1989 roku - Krystian Szuster.

– Przed nami kolejne derby. Mam nadzieję, że tak jak w poprzednich latach będzie to niezapomniane widowisko. Wynik jest sprawą otwartą. W meczach derbowych wszystko jest możliwe, dlatego czeka nas trudne spotkanie, tym bardziej, że do składu Górnika powoli wracają kontuzjowani dotychczas zawodnicy, którzy wcześniej ciągnęli ten zespół – przestrzega kapitan Ruchu Marcin Malinowski.

Górnik nie wygrał w ekstraklasie od 12. spotkań. Ta seria zaczęła się od porażki w Chorzowie 7 grudnia. Zabrzanie ostatnie zwycięstwo zanotowali 3 grudnia 2013 - u siebie z Widzewem 3:2.

Górnik i Ruch rozegrają 101. derby. - Pierwszą derbową setkę Górnik zakończył porażką. Mam nadzieję, że drugą otworzymy od wygranej. Wychodzimy z dołka i jesteśmy w stanie to zrobić – podkreśla trener zabrzan Robert Warzycha.

Nasz ekspert Jacek Trzeciak (były piłkarz i były trener Polonii Bytom) typuje zwycięstwo Ruchu 1:0.

Mecz Górnik Zabrze - Ruch Chorzów transmitować będzie Canal+Sport.