Ważne
  Katowice: Trzydziestu studentów nagrodzonych za naukę

  Katowice: Trzydziestu studentów nagrodzonych za naukę

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Katowice: Trzydziestu studentów nagrodzonych za naukę

  ©Witold Trólka/BP

  Trzydziestu uzdolnionych studentów pochodzących z województwa śląskiego otrzymało stypendia Śląskiego Funduszu Stypendialnego.
  Katowice: Trzydziestu studentów nagrodzonych za naukę

  ©Witold Trólka/BP

  Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w Sali Marmurowej Gmachu Sejmu Śląskiego w ramach XX edycji Śląskiego Funduszu Stypendialnego im. Adama Graczyńskiego. Wśród zaproszonych znalazło się 30 uzdolnionych śląskich studentów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, a także przedsiębiorcy zrzeszeni w Fundacji. Stypendyści otrzymali zapomogę finansową, dodatkowo dwoje z darczyńców ufundowało nagrody rzeczowe w postaci laptopów.


  Jednym z darczyńców Funduszu jest Urząd Marszałkowski.

  W uroczystości wzięli udział m.in. Marszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz, wojewoda Zygmunt Łukaszczyk, rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Wiesław Banyś.

  Śląski Fundusz Stypendialny został powołany do życia z inicjatywy Senatora RP Adama Graczyńskiego w styczniu 2001 roku. Dzięki pomocy i ofiarności podmiotów gospodarczych z naszego regionu Fundacja przyznaje stypendia śląskiej młodzieży - uzdolnionym studentom, których ciężka sytuacja ekonomiczna mogła uniemożliwić rozwijanie ich talentów i zdolności.

  Darczyńcy Fundacji to firmy, które nie tylko chcą wykształcić swoich przyszłych pracowników, ale również czują się w obowiązku dbać o region i jego mieszkańców, by stworzyć szansę na naukę zdolnym, młodym ludziom z biednych środowisk.

  Cele, jakie przyświecały uruchomieniu Fundacji, to zamiar popierania aktywności, przedsiębiorczości osób, które wyróżniają się ponad przeciętny poziom w nauce, działalności studenckiej i publicznej, a także rozwój oraz upowszechnianie oświaty i nauki poprzez promowanie wybitnych osiągnięć w tym zakresie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama