Kasprzyk: Grill a polska energetyka

  Kasprzyk: Grill a polska energetyka

  Marcin Kasprzyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Marcin Kasprzyk
  1/2
  przejdź do galerii

  Marcin Kasprzyk ©ARC Dziennik Zachodni

  Robiąc zakupy przed majowym weekendem, doszedłem do ciekawego wniosku. Wyszło mi, że bezpieczeństwo energetyczne Polski nie zależy wcale od ceny rosyjskiego gazu ani też od kondycji śląskich kopalń. Bezpieczeństwo energetyczne kraju zależy głównie od dostępności węgla drzewnego do rozpalenia grilla.
  Tak, obok kiełbasy śląskiej, karkówki i keczupu, węgiel drzewny był towarem pierwszej potrzeby. I wcale się nie śmieję z ludzi, którzy lubią robić grilla. Sam też grilluję.

  Ciekawa jest w tym jeszcze jedna rzecz. Zazwyczaj kiedy bezpieczeństwem energetycznym zajmują się politycy, z energią mamy sporo kłopotów. A to ktoś źle wynegocjuje cenę z Gazpromem, a to inny narobi miliardowych strat w kopalniach.

  Tymczasem kłopotów z węglem na grilla nie było. W każdym markecie pełno. Dlaczego? Bo węglem na grilla nie zajmują się politycy. Gdyby się zajęli, mielibyśmy majówkę tylko z sałatką.


  *Matura 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI + PRZECIEKI
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Weź udział w quizach Dziennika Zachodniego. SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zabawne

   patriot (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Pan Kasprzyk przypomina udowodnioną już wcześniej prawdę, że politycy (a na pewno polscy politycy) są w stanie rozwiązywać tylko te problemy, które sami wcześniej wyprodukowali.
   No i czego by się...rozwiń całość

   Pan Kasprzyk przypomina udowodnioną już wcześniej prawdę, że politycy (a na pewno polscy politycy) są w stanie rozwiązywać tylko te problemy, które sami wcześniej wyprodukowali.
   No i czego by się ci politycy nie dotknęli, to staje sie automatycznie problemem. Z którym polityk ten długo i medialnie, najczęściej jeszcze nieudolnie stara się uporać.
   Ale to chyba też wszystkim tak pasuje.zwiń


   Zdjęcie autora komentarza
   Da się żyć

   Marcin Kasprzyk

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Może da się żyć tylko dlatego, że kilku istotnych dla ludzi spraw owi politycy nie zauważają, wówczas ludzie radzą sobie sami i jak widać bywa, że z dobrym skutkiem. Czyli sądzi Pan, że więcej...rozwiń całość

   Może da się żyć tylko dlatego, że kilku istotnych dla ludzi spraw owi politycy nie zauważają, wówczas ludzie radzą sobie sami i jak widać bywa, że z dobrym skutkiem. Czyli sądzi Pan, że więcej wolności, mniej Państwa nam potrzeba? Jeśli ludzie też tak czują, to partia pewnego pana znanego z umiejętności prowadzenia sporów słownych naprawdę ma szansę na sukces w wyborach.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   AUTONOMIA to też rodzaj wolności...

   Katowiczanin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   jak widać dla Warszawy to zdrada stanu !

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama