Niyżywy Japon - Śląski drink?

  Niyżywy Japon - Śląski drink?

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tradycja śląska, to już nie tylko festyny piwne, śląskie szlagry i orkiestra górnicza. Jesteśmy świadkami krzepnięcia śląskiej tożsamości, definiowania jej na nowo i coraz silniejszym związku z kulturą masową.
  Coraz więcej artystów, dizajnerów i przedsiębiorców promuje markę śląską i tworzy wyłącznie z myślą o tradycji, kulturze i mieszkańcach Górnego Śląska. Popularne są koszulki, naklejki, obrazy, biżuteria a nawet mydło z węgla. Młodsze pokolenia Ślązaków, które jest równie silnie związane z regionem, aktywnie poszukuje nowych form i środków wyrazu.

  Jedną z nielicznych niezagospodarowanych przestrzeni była kultura klubowa.
  Muzycy współpracujący ze Slonskidizajn.pl, zdecydowali się na zorganizowanie wydarzenia promującego język śląski, śląskie tradycje i dobrą klubową rozrywkę, a wszystko to pod nazwą „Śląskie Larmo!”.

  Wydarzenie ma mieć charakter cykliczny i pojawiać się w różnych lokalizacjach śląskiej aglomeracji. Impreza inauguracyjna cyklu odbędzie się w Pink Bowling & Club w Rudzie Śląskiej dnia 10.05.2014, a jednym z głównych organizatorów jest Slonskidizajn.pl, który niedawno wspierał Graffiti Jam - Silesia w Kolorze, w Rudzie Śląskiej.

  Podczas wydarzenia odbędzie się turniej kręgli o „Puchar Frelek i Karlusów”, konkurs na śląską nazwę drinka, który wejdzie na stałe do menu i degustacja regionalnych przekąsek.

  Impreza ma za zadanie promocję tradycji śląskich oraz języka śląskiego, które w połączeniu z kulturą klubową będą skutecznym sposobem dotarcia do ludzi młodych.


  *Matura 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI + PRZECIEKI
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Weź udział w quizach Dziennika Zachodniego. SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sokrates powiedziol by Scholka lodtrudki

   SSOS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Dlo przepukampnia gurgli.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama