Menu Region

Długie oczekiwanie na wizytę u lekarza specjalisty

Długie oczekiwanie na wizytę u lekarza specjalisty

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Besta Sypuła

Prześlij Drukuj
Jeszcze w październiku - jako przypadek pilny - zakwalifikowano w sosnowieckim oddziale gastroenterologicznym szpitala św. Barbary 52 osoby. Czas oczekiwania na pomoc - 16 dni.

Trzeba mieć zdrowie, by czekać w takiej kolejce do lekarza...

(© FOT. ARKADIUSZ ŁAWRYWIANIEC)

Na równie pilną radioterapię w Centrum Onkologii w Gliwicach - 30 dni... To i tak nic w porównaniu z Goczałkowicami-Zdrojem. Tam na przyjęcie na oddział rehabilitacyjny 3.294 osoby czekają 1.840 dni!
O tej porze roku w wielu pora-dniach lub szpitalach na przyjęcie przez lekarza lub na zabieg trzeba czekać w długiej kolejce pacjentów z tym samym schorzeniem. Czy kończące się pieniądze z naszych składek zdrowotnych na kontrakty dla szpitali i przychodni muszą oznaczać to upiorne oczekiwanie?
Niekoniecznie.

Czasem w tym samym mieście jedna poradnia ma setki oczekujących na diagnozę specjalisty, a w innej pacjent przyjmowany jest od razu. Problem w tym, że pacjenci o tym nie wiedzą.
Bywa i tak, że magia nazwiska lekarza lub renoma ośrodka przyciągają wielu pacjentów, choć gdzie indziej można uzyskać poradę specjalisty lub przejść zabieg bez kolejki. Jednak pacjenci nie chcą tam chodzić i trudno się dziwić, że chcą się leczyć w miejscu, do którego mają zaufanie.

Gdzie się dowiemy, jak długie są te kolejki? Można to sprawdzić np. na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia. Tam zbierane są informacje z placówek i powstają tabele, która pokazują, gdzie i ile się czeka.
1 »
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się