Długie oczekiwanie na wizytę u lekarza specjalisty

Długie oczekiwanie na wizytę u lekarza specjalisty

Besta Sypuła

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Długie oczekiwanie na wizytę u lekarza specjalisty

Trzeba mieć zdrowie, by czekać w takiej kolejce do lekarza... @FOT. ARKADIUSZ ŁAWRYWIANIEC

Jeszcze w październiku - jako przypadek pilny - zakwalifikowano w sosnowieckim oddziale gastroenterologicznym szpitala św. Barbary 52 osoby. Czas oczekiwania na pomoc - 16 dni.
Na równie pilną radioterapię w Centrum Onkologii w Gliwicach - 30 dni... To i tak nic w porównaniu z Goczałkowicami-Zdrojem. Tam na przyjęcie na oddział rehabilitacyjny 3.294 osoby czekają 1.840 dni!
O tej porze roku w wielu pora-dniach lub szpitalach na przyjęcie przez lekarza lub na zabieg trzeba czekać w długiej kolejce pacjentów z tym samym schorzeniem. Czy kończące się pieniądze z naszych składek zdrowotnych na kontrakty dla szpitali i przychodni muszą oznaczać to upiorne oczekiwanie?
Niekoniecznie.

Czasem w tym samym mieście jedna poradnia ma setki oczekujących na diagnozę specjalisty, a w innej pacjent przyjmowany jest od razu. Problem w tym, że pacjenci o tym nie wiedzą.
Bywa i tak, że magia nazwiska lekarza lub renoma ośrodka przyciągają wielu pacjentów, choć gdzie indziej można uzyskać poradę specjalisty lub przejść zabieg bez kolejki. Jednak pacjenci nie chcą tam chodzić i trudno się dziwić, że chcą się leczyć w miejscu, do którego mają zaufanie.

Gdzie się dowiemy, jak długie są te kolejki? Można to sprawdzić np. na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia. Tam zbierane są informacje z placówek i powstają tabele, która pokazują, gdzie i ile się czeka.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Załączniki (6)

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo