Ważne
  Alarm bombowy w Zawierciu: Zatrzymani sprawcy fałszywego...

  Alarm bombowy w Zawierciu: Zatrzymani sprawcy fałszywego alarmu [ZDJĘCIA]

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Alarm bombowy w Zawierciu: Zatrzymani sprawcy fałszywego alarmu
  1/4
  przejdź do galerii

  Alarm bombowy w Zawierciu: Zatrzymani sprawcy fałszywego alarmu ©KMP Zawiercie

  Zawierciańscy policjanci zatrzymali dwóch nastolatków, którzy wszczęli fałszywy alarm w szkole. Natychmiast ewakuowano wszystkich uczniów i personel - 430 osób - i sprawdzono pomieszczenia. Za bezmyślny żart sprawcy mogą trafić do więzienia nawet na 8 lat.
  Do zdarzenia doszło kilkanaście minut po 8.00 w dniu 30 kwietnia br. Informację o rzekomym podłożeniu ładunku wybuchowego telefonicznie otrzymała pracownica sekretariatu Zespołu Szkół w Pilicy. Kobieta niezwłocznie powiadomiła o zdarzeniu dyżurnego policji. Na miejsce przybyli policjanci, strażacy oraz pogotowie ratunkowe. Dyrektor zdecydował o natychmiastowej ewakuacji wszystkich uczniów i pracowników szkoły.


  Po dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń okazało się, że alarm był fałszywy. Policjanci podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawcy. Śledczy pracujący nad sprawą po pięciu dniach ustalili, że sprawcami fałszywego alarmu są dwaj nastoletni uczniowie tej szkoły. Wczoraj 17-letni mieszkaniec Pilicy usłyszał zarzut. O dalszym losie 16-letniego mieszkańca Sławniowa zdecyduje sąd rodzinny.

  Anonimowy telefon o podłożeniu ładunków wybuchowych uruchamia całą lawinę działań policji i innych służb zaangażowanych w zabezpieczenie miejsca rzekomego podłożenia ładunku. Autorzy takich "głupich żartów" są jednak bardzo szybko ustalani. Kiedy przychodzi zapłacić za taką akcję, z reguły przestaje im być do śmiechu.


  *Matura 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI + PRZECIEKI
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Weź udział w quizach Dziennika Zachodniego. SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama