Ważne
  Studenci z Rybnika zaczynają dziś juwenalia. A za nimi...

  Studenci z Rybnika zaczynają dziś juwenalia. A za nimi reszta Śląska! [JUWENALIA 2014]

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Studenci z Rybnika zaczynają dziś juwenalia. A za nimi reszta Śląska! [JUWENALIA 2014]
  1/7
  przejdź do galerii
  W Rybniku gwiazdą będzie Enej, w Częstochowie Kombi, w Gliwicach Hunter i IRA, a w Bielsku Hurt i Jamal. Życzymy udanego imprezowania!
  Już dziś w Rybniku rozpoczynają się juwenalia. Po południu żacy z Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Politechniki Śląskiej odbiorą z rąk prezydenta Adama Fudalego symboliczne klucze do bram Rybnika. Jeszcze rok temu towarzyszyli im studenci Uniwersytetu Śląskiego, który jednak w zeszłym roku zdecydował o wycofaniu się z kampusu.

  - Już zdążyliśmy przywyknąć do myśli, że UŚ z nami nie ma. Żałujemy, bo skupisko trzech uczelni w jednym miejscu to było coś - mówią nam żacy, którzy od kilkunastu dni przygotowywali się do inauguracji studenckiego święta.
  W Rybniku studenci bawią się zazwyczaj jako pierwsi - dopiero po nich do świętowania podczas Igrów przystępują ich koledzy z politechniki w Gliwicach albo żacy z Katowic czy Raciborza. - Zachęcamy wszystkich mieszkańców do przyłączenia się do zabawy. Zapraszamy na koncerty, piknik, który odbędzie się na terenie kampusu, oraz do udziału w naszym korowodzie. Im będzie nas więcej, tym lepiej - mówi Dawid Pastor, pełniący obowiązki rzecznika prasowego organizatorów tegorocznych juwenaliów.

  Jaki jest program imprezy? Tradycyjnie rozpocznie się od korowodu ulicami miasta (godzina 14), który nawiązywać ma do 10. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Potem odbędzie się uczelniany wielobój, pokazy mody, a wieczorem imprezy przeniosą się do klubów. W piątek studenci bawić się będą na terenie kampusu - będą grill, gry i zabawy. Wieczorem natomiast zaplanowano filmowy maraton. Sporo będzie się działo w sobotę. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Enej. Wstęp na koncerty jest darmowy.

  A kiedy imprezować będą studenci w innych miastach? W Raciborzu żacy z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej juwenalia mają 20 i 21 maja - na stadionie zagra Majestic i Gooral. W Częstochowie zabawa zaczyna się od 12 maja. W piątek, 16 maja, wystąpi m.in. Jamal, a dzień później Kasia Kowalska czy Kombii. Gwiazdy zagrają na scenie przy miasteczku akademickim (ul. Dekabrystów). Natomiast studenci Politechniki Śląskiej imprezują od 11 do 16 maja. Na Igrach 2014 zagra m.in. Grubson, Hunter i IRA. Juwenalia Podbeskidzia rozpoczynają się w przyszłym tygodniu na terenie kampusu ATH. Weekend 16-17 maja to dni koncertowe. Zagra m.in. Hurt i Jamal.


  *Matura 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI + PRZECIEKI
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Weź udział w quizach Dziennika Zachodniego. SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama