Katowice: Zatrzymani dilerzy i ponad 11 tys. działek...

  Katowice: Zatrzymani dilerzy i ponad 11 tys. działek przejętych narkotyków

  materiały policji

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Policja przejęła ponad 11 tys. działek narkotyków
  1/6
  przejdź do galerii

  Policja przejęła ponad 11 tys. działek narkotyków ©materiały policji

  Ponad 10 tysięcy działek amfetaminy i tysiąc porcji marihuany o czarnorynkowej wartości przeszło 70 tysięcy złotych przejęli policjanci w Katowicach. Policjanci z wydziału antynarkotykowego i mundurowi patrolujący ulice Katowic w ramach służb ponadnormatywnych, zatrzymali sześciu dilerów. Niewykluczone, że mężczyźni wprowadzili do obrotu znacznie więcej narkotyków.
  Na ulicy Przedwiośnie policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 28-letniego mężczyznę. W jego samochodzie znaleziono ponad 200 porcji marihuany i przeszło tysiąc amfetaminy. Kolejne uderzenie nastąpiło kilkadziesiąt minut później na ulicy Wodnej. W mieszkaniu i przylegającym do niego pustostanie antynarkotykowi zatrzymali dwóch kolejnych dilerów w wieku 23 i 24 lat. Przy nich znaleziono prawie 8,5 tysiąca działek amfetaminy i blisko 250 marihuany.
  Policjanci ustalili, że w mieszkaniu dilerzy prowadzili także najprawdopodobniej transakcje ze swoimi odbiorcami, którzy przychodzili po zamówiony towar i rozliczali się z nimi. Śledczy podejrzewają, że na rynek mogło trafić znacznie więcej narkotyków, które kupowały różne osoby, w tym młodzież szkolna. Zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania i handlu znacznymi ilościami narkotyków. Grozi im za to nawet do 12 lat więzienia.

  Kolejny cios w narkobiznes zadali policjanci, którzy pełnili służbę w ramach patroli ponadnormatywnych, finansowanych przez katowicki magistrat. Na ulicy Plebiscytowej mundurowi zauważyli przed jednym z garaży kilku mężczyzn palących papierosy. Postanowili sprawdzić kim są. Zaskoczeni z papierosami w dłoniach, w których zamiast tytoniu była marihuana, zostali zatrzymani. W garażu znaleziono 900 porcji marihuany i ponad 600 amfetaminy. Znajdował się w nim też mały namiot, w którym rosło 11 krzewów konopi. 28-letni właściciel i jego dwaj kompani trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i nielegalnej uprawy konopi. Każdemu z nich grozi dziesięcioletni pobyt w więzieniu.

  Prokuratorzy zastosowali wobec wszystkich podejrzanych policyjne dozory.


  *Matura 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI + PRZECIEKI
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Weź udział w quizach Dziennika Zachodniego. SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama