Ważne
  Częstochowa: Nie widział, że kupił 30 samochodów

  Częstochowa: Nie widział, że kupił 30 samochodów

  p.

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dozorem policyjnym został objęty 43-letni częstochowianin, który posługując się przywłaszczonym dowodem osobistym mieszkańca regionu częstochowskiego, kupował na jego konto samochody w celu ich dalszej odsprzedaży. Właściciel utraconego dowodu osobistego nie wiedział że "kupił" prawie 30 samochodów.
  Na policję zgłosił się mieszkaniec regionu częstochowskiego, który powiadomił o tym, iż nieznana mu osoba podając się za niego i posługując się jego dokumentem, zawiera w jego imieniu transakcje dotyczące kupna i sprzedaży samochodów.

  O tym, iż jest "właścicielem" samochodów rożnych marek, pokrzywdzony dowiedział się, gdy na jego adres zaczęły napływać pisma od ubezpieczycieli wzywające do opłaty OC. Pokrzywdzony jednak nigdy nie kupował tych samochodów, a dowód osobisty utracił wcześniej, w nieokreślonych okolicznościach.

  Po zgłoszeniu sprawy na policję, śledczy ustalili, iż nieznany sprawca posługując się dowodem osobistym pokrzywdzonego, kupował stare samochody w różnych miejscach kraju. Samochody te, były sprzedawane dalej i najprawdopodobniej wywożone poza granice kraju. Jak ustalili śledczy, umowy na podstawie przywłaszczonego przez sprawcę dowodu osobistego dotyczyły prawie 30 samochodów, a proceder ten trwał od sierpnia 2012 roku. Po ustaleniach i poszukiwaniach sprawcy, policjanci z częstochowskiego wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko mieniu ustalili, iż dokumentem pokrzywdzonego posługiwał się 43-letni Robert. P, używając danych innej osoby, podpisywał umowy kupna sprzedaży w jego imieniu.

  Robert P. został kilka dni temu zatrzymany i po tym jak usłyszał zarzuty posługiwania się cudzym dokumentem, podrabiania dokumentów oraz wyłudzenia poświadczeń nieprawdy, został objęty dozorem policyjnym. Czynności w tej sprawie nadal trwają.


  *Matura 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI + PRZECIEKI
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ KSIĄŻKĘ
  *Weź udział w quizach Dziennika Zachodniego. SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   polska rzeczywistosc

   obserwator z daleka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Za takie zlodziejstwo ( bo moze ukrad dokument uczciwemu facetowi ) iposlugiwanie sie nim na szkode tegoz tylko dozur policyjny ? Chyba zniknie ktoregos dnia .....i tyle mu "polska...rozwiń całość

   Za takie zlodziejstwo ( bo moze ukrad dokument uczciwemu facetowi ) iposlugiwanie sie nim na szkode tegoz tylko dozur policyjny ? Chyba zniknie ktoregos dnia .....i tyle mu "polska Temida " zrobi . zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama