Ważne
  Chris Duarte, Coco Montoya, HooDoo Band i Ścigani - to...

  Chris Duarte, Coco Montoya, HooDoo Band i Ścigani - to goście 35. urodzin grupy Dżem

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Poprzedni jubileusz, 30-lecie, Dżem świętował w katowickim Spodku. Koncert został zarejestrowany i wydany na płycie DVD
  1/2
  przejdź do galerii

  Poprzedni jubileusz, 30-lecie, Dżem świętował w katowickim Spodku. Koncert został zarejestrowany i wydany na płycie DVD ©Lucyna Nenow

  Zespół Dżem przygotowuje się do urodzinowego koncertu, który odbędzie się 7.06 w Chorzowie. Znani są już goście i gwiazdy wieczoru.
  Za mniej niż miesiąc, bo 7 czerwca, odbędzie się wielki urodzinowy koncert zespołu Dżem. Grupa świętować będzie swoje 35-lecie na Polach Marsowych w Chorzowie. Poza jubilatami tego dnia wystąpi jeszcze kilku artystów.

  Koncerty odbywać się będą na dwóch scenach. Zabawa rozpocznie się o godzinie 17. Wtedy to na jednej ze scen wystąpią supporty. Przed chorzowską publicznością zaprezentuje się zespół Ścigani, na czele którego stoi Maciej Lipina. Tą śląską grupą swego czasu zachwycił się Zbigniew Hołdys. Członkowie kapeli mają już spore doświadczenie w supportowaniu gwiazd (m.in. Joe Bonamassa, Magic Slim).

  Oprócz Ściganych usłyszymy także zespół HooDoo Band. To grupa, w której występuje pochodząca z Pszczyny Alicja Janosz (i jej małżonek Bartosz Niebielecki). Zespół tworzy muzykę z pogranicza funku, soulu oraz rhythm'n'bluesa.

  O godz. 19 na scenie głównej wystąpią specjalnie zaproszeni przez Dżem zagraniczni goście: Chris Duarte Group oraz Coco Montoya Band.

  Chris Duarte to jeden z tych gitarzystów, którzy znakomicie łączą różne gatunki elektrycznego bluesa. Z kolei Coco Montoya jest byłym członkiem John Mayall & The Bluesbreakers. Montoya rozpoczął karierę w połowie 1970 roku.

  Koncert Dżemu rozpocznie się o godz. 21, a muzycy zapewniają, że w trakcie występu nie zabraknie niespodzianek. Grupa znana jest z tego, że na okolicznościowe koncerty przygotowuje m.in. te utwory, które bardzo rzadko grywa na żywo. Cały jubileuszowy koncert zostanie zarejestrowany z myślą o wydawnictwie upamiętniającym to szczególne wydarzenie.

  Bilety na Dżemowe urodziny są w trzech przedziałach cenowych: najtańsze wejściówki są do strefy B (znajduje się tuż przed strefą gastronomiczną) i kosztują 60 zł. Przestrzeń najbliżej sceny, czyli strefa A, kosztuje 90 zł.

  Najdroższe są bilety VIP (specjalna strefa z prawego boku sceny), bo trzeba za nie zapłacić po 250 zł.


  *Matura 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI + PRZECIEKI
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Weź udział w quizach Dziennika Zachodniego. SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama