Ważne
  Częstochowscy artyści podbijają świat

  Częstochowscy artyści podbijają świat

  Piotr Ciastek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Częstochowscy artyści, malarz Tomasz Sętowski i rzeźbiarz Jerzy Kędziora, prezentują swoje prace na najbardziej prestiżowych salonach sztuki.
  Częstochowscy artyści, Tomasz Sętowski i Jerzy Kędziora, zaprezentowali swoje prace podczas prestiżowego festiwalu sztuki w Monte Carlo. Kędziora i Sętowski byli jedynymi Polakami, których prace zostały nominowane do prestiżowej imprezy w Monte Carlo.

  Wystawa odbywała się w aulach Pałacu Kongresowego Grimaldi Forum, jednej z bardziej znaczących i charakterystycznych budowli współczesnego Monako.


  Nasi artyści prezentowani byli przy głównych szlakach, a ich prace sąsiadowały z dziełami takich tuzów współczesnej plastyki jak Picasso, Warhol czy Lichtenstein, prezentowanymi przez renomowane galerie. Rzeźby balansujące Kędziory były ponadto eksponowane na otwartych przestrzeniach wokół pałacu.

  To kolejna zagraniczna impreza, podczas której można oglądać ich dzieła. Do kwietnia można było podziwiać prace Sętowskiego na największym w Europie pokazie realizmu magicznego "Dreamscape" w Amsterdamie.

  W styczniu malarz odebrał medal "Gloria Artis" - najwyższe odznaczenie za wybitne zasługi przyznawane przez polskie Ministerstwo Kultury. Natomiast w kwietniu otrzymał medal dla najlepszego artysty przyznany tym razem przez francuską Akademię oraz komisję paryskich krytyków.

  Balansujące rzeźby Jerzego Kędziory podbijają Stany Zjednoczone. Rzeźbiarz otrzymał podwójną nagrodę w konkursie na rzeźbę w Lakeland na Florydzie. W żadnej z dotychczasowych edycji jedno dzieło nie zdystansowało w tak wielkim stopniu pozostałych. Dzięki pokazom w Miami i Palm Beach wzrosło zainteresowanie balansującymi rzeźbami Kędziory w całej Ameryce.

  Władze Częstochowy obiecują, że w tym roku ekspozycja prac Kędziory zostanie zamontowana na Starym Rynku.


  *Matura 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI + PRZECIEKI
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Weź udział w quizach Dziennika Zachodniego. SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama