Policja w Katowicach: Trwa dobijanie narkotykowego gangu z...

  Policja w Katowicach: Trwa dobijanie narkotykowego gangu z Koszutki

  KAK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Gang narkotykowy jest rozpracowywany przez policję
  1/2
  przejdź do galerii

  Gang narkotykowy jest rozpracowywany przez policję ©KMP Katowice

  Przez dwa dni policja prowadziła działania w Katowicach, Bytomiu, Jaworznie i Świętochłowicach. W ręce policjantów trafiło pięciu dilerów. Wszyscy trafili do aresztu.
  Gang narkotykowy w Katowicach. Śledztwo prowadzone w sprawie zlikwidowanego magazynu narkotyków na Koszutce przyniosło kolejne efekty. W ręce policjantów zwalczających przestępczość narkotykową wpadło pięciu dilerów. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani. Zarzuca im się wprowadzenie do obrotu i udział w obrocie narkotykami o czarnorynkowej wartości prawie 650 tysięcy złotych. Od początku śledztwa, zarzuty w tej sprawie usłyszało już dziesięć osób.


  Dwudniowa akcja prowadzona była w Katowicach, Bytomiu, Jaworznie i Świętochłowicach.- Podejrzanym zarzuca się, że tylko w ubiegłym roku uczestniczyli w obrocie 8 kilogramami amfetaminy, 5 kilogramami mefedronu, 4 kilogramami marihuany, 2 kilogramami substancji psychotropowej 4MEC i 150 gramami kokainy. Czarnorynkowa wartość tych narkotyków oszacowana została na prawie 650 tysięcy złotych. Pięciu zatrzymanych dilerów zostało tymczasowo aresztowanych. Wszystkim podejrzanym grozi dwunastoletni pobyt w więzieniu - mówi komisarz Jacek Pytel z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

  Gang narkotykowy działała na Koszutce. Dilerzy w narkotyki zaopatrywali się "magazynie" na Koszutce. Akcję jego likwidacji policjanci z Wydziału Antynarkotykowego, pododdziału antyterrorystycznego i celnicy przerprowadzili w listopadzie ubiegłego roku. Do policyjnych depozytów trafiło wtedy prawie 6 kilogramów amfetaminy, ponad pół kilograma marihuany i kilogram haszyszu o czarnorynkowej wartości ponad 280 tysięcy złotych. Zatrzymano czterech mieszkańców Katowic, do których należały zmagazynowane narkotyki.


  *Matura 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI + PRZECIEKI
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Weź udział w quizach Dziennika Zachodniego. SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zajsik to samo ?

   abc-z (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Gorolsko agentura na Slonsku ?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama