Dwa wiadukty w Częstochowie rozsypują się

  Dwa wiadukty w Częstochowie rozsypują się

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Karetka pogotowia na dojazd w godzinach szczytu na Zawodzie straci nawet dwadzieścia minut.
  Zakaz ruchu w II al. NMP obowiązuje nawet karetki pogotowia

  Zakaz ruchu w II al. NMP obowiązuje nawet karetki pogotowia ©fot, janusz strzelczyk

  Nie może bowiem, jak dotychczas, wjechać na wiadukt w pasażu dla pieszych w II alei Najświętszej Maryi Panny. Na tym odcinku obowiązuje zakaz wjazdu dla wszelkich samochodów, także uprzywilejowanych - karetek pogotowia ratunkowego, policji, straży pożarnej.

  Rok 2012: dwa ważne wiadukty w Częstochowie w remoncie, korek paraliżuje miasto
  - Kilka razy wzywałam karetkę do mojej chorej matki - mówi Alicja Kaim. - Przez aleje trudno im przejechać, pasaż był drogą awaryjną, gdy jechały na sygnale.

  Obie jezdnie al. Najświętszej Maryi Panny są zapchane przez auta osobowe, dostawcze i autobusy. Na chodnikach - tłumy przechodniów. Dotąd ambulanse pogotowia korzystały z pasażu, podobnie jak straż pożarna, policja.

  - W przypadku zagrożenia życia zwycięża rozsądek, a nie zakazy wjazdu - twierdzi tymczasem Leszek Łyko, dyrektor częstochowskiego pogotowia ratunkowego. - Oczywiście pojedziemy pasażem, mimo zakazów wjazdu. Pacjent jest najważniejszy.

  Zakaz wjazdu wprowadzono, bo środkowa podpora wiaduktu, pod pasażem, jest w tak kiepskim stanie, że przejazd samochodów grozi jej zawaleniem. Wiadukt pójdzie do remontu prawdopodobnie w 2o12 roku.
  - Roboty mają być skoordynowane z przebudową I i II al. NMP - mówi Marta Górska, rzeczniczka Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu.

  Jeszcze w tym roku będzie gotowy projekt przebudowy wiaduktu, a w przyszłym do remontu pójdzie wiadukt w alei Niepodległości, łączącej centrum z dzielnicą Raków. Zakończenie prac planowane jest w 2012 roku. Wykonano trzy ekspertyzy jego stanu technicznego. Ostatnia, "Mostoprojektu" w Katowicach, mówi, że wiadukt jest w kiepskim stanie, ale do zakończenia tej zimy powinien wytrzymać.  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wiadukt

   asssa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 19

   Wszystkiemu winien obecny prezydent Matyjaszczyk, do roboty!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama