Sensacja w Rybniku! Energetyk ROW wygrał z liderem I ligi

Jakub Jażwiecki
W pierwszym meczu 29. kolejki I ligi doszło do sensacji. Walczący o utrzymanie Energetyk ROW Rybnik pokonał u siebie lidera GKS Bełchatów 2:0! Bramki zdobyli Mariusz Muszalik (45+2) oraz Nigeryjczyk Idrissa Cisse (55).

Walczący o utrzymanie na zapleczu ekstraklasy rybniczanie są prawdziwą zmorą dla zespołów z czołówki tabeli I ligi. Najpierw odebrali punkty Górnikowi Łęczna na jego terenie, a w poprzedniej kolejce powstrzymali Arkę Gdynia. Wczoraj nie mieli litości dla lidera z Bełchatowa, wygrywając 2:0.

Dla gości była to pierwsza porażka od 16 listopada ubiegłego roku, kiedy przegrali w identycznym stosunku, także na wyjeździe, z Sandecją Nowy Sącz.

Rybniczanie objęli prowadzenie jeszcze przed przerwą. W doliczonym czasie pierwszej połowy Kamil Kostecki idelanie obsłużył Mariusza Muszalika, który nie dał szans bramkarzowi Bełchatowa. Gospodarze mieli wcześniej znakomita okazje do strzelenia bramki, ale Daniel Feruga nie wykorzystał rzutu karnego w 29 minucie.

Po zmianie stron nadal stroną przeważającą byli rybniczanie. Efektem tego był drugi gol strzelony przez Nigeryjczyka Idrissę Cisse, po podaniu Sławomira Szarego. Goście starali się jeszcze odmienić losy tego spotkania, ale do ostatniego gwizdka Antonin Buczek zachował czyste konto.

Rybniczanie nadal znajdują się w strefie spadkowej, ale ostatnie sukcesu napawają optymizmem w walce o utrzymanie. Do zakończenia rozgrywek pozostało jeszcze pięć kolejek.

1. liga piłkarska - Energetyk - PGE 2:0

Energetyk ROW Rybnik - PGE GKS Bełchatów 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Mariusz Muszalik (45+2), 2:0 Idrissa Cisse (55).

Żółta kartka - Energetyk ROW Rybnik: Mariusz Muszalik.

Sędzia: Jarosław Rynkiewicz (Zielona Góra). Widzów 2 201.

W 29 minucie rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał Daniel Feruga.
Energetyk ROW Rybnik - GKS Bełchatów - ZAPOWIEDŹ MECZU:

W ostatnich dwóch kolejkach piłkarze z Rybnika stawiali czoła innym kandydatom do awansu Górnikowi Łęczna i Arce Gdynia. Nieoczekiwanie skazywana na pożarcie drużyna Energetyka zdobyła w tych spotkaniach aż 4 punkty.

- Była nawet szansa na zdobycie kompletu punktów, mogliśmy przecież z Arką także wygrać - uważa prezes Grzegorz Janik. - Nie poddajemy się, walczymy do końca, z Bełchatowem nie będzie łatwo, ale powalczymy o trzy punkty.

Lider I ligi pewnie zmierza do ekstraklasy. Bełchatowianie mają sześć punktów przewagi nad drugim w tabeli Górnikiem Łęczna i siedem nad trzecią Arką Gdynia. Ostatni raz podopieczni Kamila Kieresia przegrali 16 listopada ubiegłego roku na wyjeżdzie z Sandecją Nowy Sącz 0:2.

W ekipie Energetyka zabraknie Pawła Staniczka, który musi pauzować za kartki. Do treningu wrócili już Marek Krotofil, Marcin Nowacki oraz Łukasz Bałuszyński, ale na grę z liderem szansę ma tylko ten pierwszy.