Dąbrowa Górnicza: Wodociągi ukarane za...

  Dąbrowa Górnicza: Wodociągi ukarane za niedozwolone zapisy w regulaminach

  Anna Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ponad 24,5 tys. złotych kary muszą zapłacić dąbrowskie wodociągi za praktyki "ograniczające konkurencję i nadużywanie pozycji dominującej na lokalnym rynku zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków". Taka jest decyzja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, którą ostatnio podtrzymał w mocy Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Katowicach
  Co nie tak, zdaniem urzędu, robiło Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Dąbrowie Górniczej? Otóż, w regulaminie PWiK-u można było przeczytać np. że jeśli odbiorca uszkodził wodomierz lub dokonał samowolnych zmian w instalacji wodnokanalizacyjnej, PWiK straty wody wyliczało sobie na podstawie maksymalnej ilości, która mogła przepłynąć w okresie od ostatniego odczytu wodomierza. Zastrzeżenia urzędu dotyczyły też zapisów na temat odprowadzanych ścieków.
  W zapisach PWiK-u ilość odprowadzonych nieczystości ustalana była w porównaniu z ilością wody pobranej przez odbiorcę. W miesiącach letnich była pomniejszana o ilość wody przeznaczonej do podlewania zieleni. Zdaniem UOKiK-u takie praktyki, naruszały zbiorowe interesy konsumentów.

  Sprawa ciągnie się już drugi rok. Czy od decyzji sądu dąbrowskie przedsiębiorstwo odwoła się po raz drugi? Wszystko zależy od tego, co pracownicy wyczytają w uzasadnieniu wyroku.

  - Nie mieliśmy go jeszcze przed oczami, więc w tej chwili nie możemy orzec, jaka będzie nasza decyzja. Niemniej chcę zaznaczyć, że nasza firma w codziennej pracy stosuje normalne zasady etyki i dba o dobro klienta. Chcemy podwyższać nasze standardy i doskonalić nasze usługi - mówi Andrzej Malinowski, prezes dąbrowskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama