Motoserce 2014 w Chorzowie Motocykliści oddali krew...

  Motoserce 2014 w Chorzowie Motocykliści oddali krew [ZDJĘCIA, RELACJA]

  Aleksandra Smolak

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Motoserce 2014 w Chorzowie Motocykliści oddają krew
  1/38
  przejdź do galerii

  Motoserce 2014 w Chorzowie Motocykliści oddają krew ©Aleksandra Smolak

  Motoserce 2014 pod estakadą w Chorzowie. Można było oddać krew, to główny cel imprezy. Przed ambulansem ustawiła się długa kolejka chętnych do oddania krwi, spośród krwiodawców organizatorzy imprezy wylosowali nagrody. Do wygrania była kamera motocyklowa HD i rower górski.
  Punktualnie o godzinie 13 przez ulice miasta przejechała parada 200 motocyklistów, pod chorzowską estakadą trwają obecnie koncerty grupy Alcoholica i EGO TRIP. Organizatorzy motoserca w Chorzowie Sebastian Skrudlik i Marcin Krzanowski, namawiają wszystkich do oddania krwi. - Akcja ma na celu zbieranie krwi dla potrzebujących, co roku w ramach motoserca udaje się zebrać ok. 2 tys. litrów krwi - opowiada Sebastian Skurdlik. - Sam mam już wypełnione zgłoszenie, czekam tylko aż kolejka przed autokarem się nieco rozluźni- dodaje.

  Nad punktem zgłoszeń czuwa Tomasz Sieczko z Rudy Śląskiej. Od siedmiu lat jest członkiem klubu motocyklistów ale jak przyznaje to jego pierwsza edycja motoserca w Chorzowie. - Do godziny 18 można oddawać krew, serdecznie zapraszamy, można pomóc innym a każdy krwiodawca otrzymuje atrakcyjne gadżety- mówi.

  W ramach imprezy, uczniowie z V Liceum w Zespole Szkół Sportowych z Siemianowic Śląskich rozdali uczestnikom imprezy oświadczenia woli. - Kampania Drugie Życie, ma na celu uświadomienie społeczeństwu jak ważna jest transplanatcja organów. Oświadczenie woli, które będziemy mieć przy sobie może innym uratować życie - wyjaśnia Maria Bańcarz, pilęgniarka z V Liceum w Siemianowicach Śląskich.

  Nad bezpieczeńswtem uczestników imprezy cały czas czuwa Policja, która w ramach akcji Prowadzę jestem Trzeźwy rozdała motocylistom apteczki.

  - Ludzie nie zdają sobie sprawy z konsekwencji jakie niesie przekraczanie prędkości i alkohol, to jest główna przyczyna wypadków. Zdrowie się ma tylko jedno, musimy o nie dać i o innych uczestników ruchu drogowego- poucza st. sież. Marek Karajewski z wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Chrzowie . Jak dodał motocykliści i kierowcy powinni się wzajemnie szanować. - Dwa kółka są bardziej niebezpiecznie i niż cztery, więc kierowcy powinni ustąpić pierwszeństwa przejazdu motocyklistom- apeluje.

  Imperaza pod chorzowską estakadą potrwa do godziny 19, później organizatorzy zapraszają do siedziby klubu chorzowskich motocyklistów. - After imprezy odbędzie się w siedzibie klubu chorzowskich motocyklistów Rynek 13/4- zaprasza Marcin Karzanowsk


  *Matura 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI + PRZECIEKI
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Weź udział w quizach Dziennika Zachodniego. SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sam jesteś debil

   Sam jesteś debil (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Sam jesteś debil!!!!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   debile

   debile (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 6

   debile
   na motorach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama