Cracovia – Piast Gliwice 1:5. Kosmiczny mecz trenera Garcii [ZDJĘCIA]

Redakcja
Piłkarze Cracovii odnieśli czwartą porażkę z rzędu. Powoli zaczyna im zaglądać w oczy widmo degradacji z ekstraklasy. W sobotę krakowianie przegrali z Piastem Gliwice 1:5, w którym kilka dni temu doszło do zmiany trenera. Hiszpan Angel Perez Garcia zastąpił Marcina Brosza.

W pierwszej połowie zespół ze stolicy Małopolski nie stworzył ani jednej groźnej sytuacji. Stracił za to dwa gole.

W 17. minucie po strzale Tomasza Podgórskiego Matko Perdijic z trudem wybił piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z niego Gerarda Badii piłka trafiła w końcu na głowę Rubena Hurado i było 0:1.

Kibice nie musieli długo czekać na kolejną bramkę. W 20. min Kamil Wilczek ograł nieopodal pola karnego Cracovii Adama Marciniaka i znalazł się w sytuacji sam na sam z krakowskim golkiperem. Nie zmarnował jej.

W 58. min. Jurado zdobył swoją drugą bramkę. Wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul Mateusza Żytki na Wilczku. Obrońca "Pasów" za tę interwencję ujrzał najpierw żółtą, a następnie czerwoną kartkę, gdyż pierwszy raz został upomniany w 7. min.

Po kolejnych pięciu minutach byto już 0:4. Tym razem na listę strzelców wpisał się ponownie Wilczek.

W 67. min. z boiska zszedł Jurado, a zastąpił go Wojciech Kędziora. Właśnie ten zawodnik Piasta zdobył piątego gola. Pod koniec spotkania skutecznie wykonał "jedenastkę", która była efektem faulu na Bartoszu Szelidze.

Piłkarze Cracovii nie zdołali w sobotę pokonać golkipera drużyny ze Śląska. Wyręczył ich w tym Adrian Klepczyński, który w doliczonym czasie gry posłał piłkę do własnej bramki.

Bramki: 0:1 Ruben Jurado (17-głową), 0:2 Kamil Wilczek (20), 0:3 Ruben Jurado (58-karny), 0:4 Kamil Wilczek (63), 0:5 Wojciech Kędziora (84-karny), 1:5 Adrian Klepczyński (90+1-samobójcza).

Żółta kartka - Cracovia Kraków: Mateusz Żytko, Saidi Ntibazonkiza, Adam Marciniak. Piast Gliwice: Mateusz Matras. Czerwona kartka za drugą żółtą - Cracovia Kraków: Mateusz Żytko (57).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 5 896.

Cracovia Kraków: Matko Perdijic - Krzysztof Nykiel, Mateusz Żytko, Damian Dąbrowski, Adam Marciniak (46. Paweł Jaroszyński) - Rok Straus, Krzysztof Danielewicz (68. Przemysław Kita), Giannis Papadopoulos - Saidi Ntibazonkiza, Dawid Nowak, Sebastian Steblecki (46. Deniss Rakels).

Piast Gliwice: Dariusz Trela - Mateusz Matras, Jan Polak, Hebert, Krzysztof Król - Tomasz Podgórski, Łukasz Hanzel, Carles Martinez Embuena (76. Adrian Klepczyński), Gerard Badia (80. Bartosz Szeliga) - Ruben Jurado (67. Wojciech Kędziora), Kamil Wilczek. PAP