Ważne
  Wsparcie rozwoju IT

  Wsparcie rozwoju IT

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Wsparcie rozwoju IT
  DEVIT Fundacja Rozwoju Technologii Informatycznych jest organizacją pozarządową, która została powołana w celu prowadzenia wszechstronnej działalności w zakresie rozwoju technologii informatycznych, kreowania działań na rzecz rozwoju i usług elektronicznych, wspierania rozwoju młodych osób posiadających wiedzę i umiejetności w kierunku tworzenia nowych rozwiązań informatycznych.
  Wsparcie rozwoju IT


  Fundacja działa na podstawie ustawy z dnia 6 kwietnia 1984 r o fundacjach (Dz. U z 1991 r. nr 46 poz.203 z późn. Zmianami) oraz w oparciu o Akt Notrialny dotyczący ustanowienia Fundacji z dnia 06.05.2011 r.

  Pozostałe kierunki działania Fundacji to ułatwianie startu młodym osobom w podejmowaniu działalności, w szczególności opartej o nowe technologie informatyczne oraz wspieranie działań na rzecz promocji technologii informatycznych i oprogramowania ogólnodostępnych stanowiących konkurencję dla płatnych i powszechnie znanych systemów oferowanych na rynku.

  Fundacja Rozwoju Technologii Informatycznych wspiera organizacyjne, rzeczowe i finansowo rozwijające się podmioty posiadające pomysł na produkt/usługę, a nie posiadających potencjału finansowego i technicznego dla rozwoju pomysłów. Równocześnie Fundacja podejmuje działania na rzecz edukacji, w szczególności w kierunku wykorzystania komercyjnych i niekomercyjnych technologii informatycznych.

  Dla realizacji wymienionych wyżej celów Fundacja powołała „Klaster wspierania nowoczesnych technologii i rozwiązań IT”, którego jest koordynatorem, a w którym uczestniczy ponad 25 przedsiębiorców oraz Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Katowicach oraz instytut NEUROMEDICA.

  W swej dotychczasowej działalności fundacja uczestniczyła w projekcie, którego efektem jest oprogramowanie do testowania technologii mobilnych.

  Projekt realizowany był we wsparciu środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013, w ramach Działania 1.3. Transfer technologii i innowacji – tytuł projektu „Utworzenie śląskiego Klastra wspierania nowoczesnych technologii i rozwiązań IT”.

  Zainteresowanych zapraszamy na stronę www.devit.com.pl

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Uwaga na tą fundacje

   Zatroskany darczyńca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Od kilku miesięcy nikt nie odbiera telefonów..... nr widniejące w spisach firm głuche, nawet dzwoniąc do operatora z pytaniem dlaczego odpowiedz " Tel nie wykonał nigdy pierwszego połączenia,...rozwiń całość

   Od kilku miesięcy nikt nie odbiera telefonów..... nr widniejące w spisach firm głuche, nawet dzwoniąc do operatora z pytaniem dlaczego odpowiedz " Tel nie wykonał nigdy pierwszego połączenia, dlatego jest nie czynny"
   Na stronie nawet statutu nie ma. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama