Rusza dodatkowy nabór do przedszkoli w Dąbrowie Górniczej

  Rusza dodatkowy nabór do przedszkoli w Dąbrowie Górniczej

  Piotr Sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jutro w Dąbrowie Górniczej rozpoczyna się dodatkowy nabór do przedszkoli. Podpowiadamy, jak to zrobić, by zapisać swoje dziecko.
  Na terenie Dąbrowy Górniczej zakończyła się już rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Okazało się jednak, że w niektórych placówkach pozostały jeszcze wolne miejsca. Dlatego od jutra trwać będzie rekrutacja uzupełniająca.

  Rozpocznie się o godz. 9.00 i odbędzie się według takich samych zasad jak poprzednio. W postępowaniu tym będą mogli brać udział kandydaci, którzy nie zostali przyjęci do placówek przedszkolnych w przeprowadzonej już rekrutacji.

  14 maja na stronie dabrowagornicza.przedszkola.vnabor.pl podana zostanie informacja, ile miejsc pozostało wolnych i do jakich przedszkoli prowadzony jest nabór uzupełniający. Rekrutacja uzupełniająca odbywać się będzie według harmonogramu: 14 maja godz. 9.00 - 22 maja do godz.15.00 - rejestracja kandydatów w systemie oraz składanie wniosków o przyjęcie do placówki, 6 czerwca godz. 9.00 - publikacja listy dzieci zakwalifikowanyc. Od 6 czerwca od godz. 9.00 do 12 czerwca do godz. 15.00 trzeba potwierdzić wybór dziecka w placówkach, do których kandydaci zostaną zakwalifikowani. 16 czerwca o godz.12.00 nastąpi publikacja list przyjętych dzieci.

  Dziś w Dąbrowie Górniczej jest 3538 miejsc w przedszkolach. W ubiegłym roku wolnych było 1127 miejsc, a zgłoszonych zostało aż 1666 dzieci. Po naborze system rozdysponował wtedy do placówek 1080 dzieci. Obecnie w dąbrowskich publicznych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych pięciogodzinny pobyt dziecka jest bezpłatny. Za każdą następną godzinę spędzoną w przedszkolu rodzic płaci 1 zł.

  Natomiast całodzienne wyżywienie kosztuje 5 złotych i 20 groszy (w tym 1,30 zł śniadanie, 2,90 zł obiad i 1 zł podwieczorek).


  *Matura 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI + PRZECIEKI
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Weź udział w quizach Dziennika Zachodniego. SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama