Ekspert podpowiada: Kto może skontrolować klienta

  Ekspert podpowiada: Kto może skontrolować klienta

  ZIELA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Katarzyna Kielar, rzeczniczka prasowa Inspekcji Handlowej w Katowicach
  Robię zakupy w osiedlowym sklepie. Ostatnio weszłam do niego z małą reklamówką, w której miałam podręczne rzeczy. Nic nie kupiłam, więc przy kasie pokazałam kasjerce pusty koszyk. Ale ona zażądała pokazania zawartości reklamówki. Czy miała do tego prawo? Czy klienci powinni być informowani przed wejściem do sklepu o konieczności pozostawienia swoich rzeczy po-za halą sprzedaży?
  Czytelniczka z Zabrza


  O tym, że w danym sklepie obowiązuje zakaz wchodzenia na salę sprzedażową z plecakami, torbami lub innym bagażem, klient powinien być poinformowany np. przez personel lub poprzez informację umieszczoną w widocznym miejscu. Sklep ma też obowiązek udostępnić miejsce, w którym klient może bezpiecznie przechować swoje rzeczy na czas zakupów. W przeciwnym razie nikt nie może zabronić wejścia na teren sklepu z naszymi rzeczami.
  Niezależnie od tego, czy coś kupimy, czy nie, ani kasjerka, ani nawet ochrona sklepu nie mają prawa zaglądać nam do toreb czy przeszukiwać za-wartości naszych reklamówek. Nawet gdy o to poproszą, nie musimy poddawać się takiej kontroli. Możemy to jednak zrobić dobrowolnie. Jeśli istnieje uzasadnione podejrzenie kradzieży, np.: klient zostanie przyłapany na gorącym uczynku, wówczas może zostać zatrzymany przez ochronę lub personel sklepu do czasu przyjazdu policji, która ma prawo dokonać przeszukania.


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   szxfOfRKepmkmrCX

   TeYbIzHz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   MZi4Ew hmymcuhglpet, [u**********acmvwdxmubne.com/]acmvwdxmubne[/url], [link=http://pwunsbssmfoq.com/]pwunsbssmfoq[/link], http://ktogqqtsoesm.com/

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama