Najmłodsi adepci dziennikarstwa w DZ [ZDJĘCIA I WIDEO]

  Najmłodsi adepci dziennikarstwa w DZ [ZDJĘCIA I WIDEO]

  Łukasz Respondek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Najmłodsi adepci dziennikarstwa w DZ [ZDJĘCIA I WIDEO]
  1/19
  przejdź do galerii

  ©Fot. Arkadiusz Gola

  W czwartek w siedzibie "Dziennika Zachodniego" zaroiło się od najmłodszych adeptów dziennikarstwa!
  Serwis specjalny poświęcony projektowi Junior Media
  Odwiedzili nas uczniowie szkół podstawowych, którzy biorą udział w naszym projekcie Junior Media. Prawie sto osób - dzieci i opiekunów - przyjechało z najodleglejszych zakątków regionu. Uczniowie z Jaworzynki jechali do nas prawie trzy godziny.

  - Baliśmy się korków i warunków na drogach, ale bardzo chcieliśmy tu być - przyznał nauczyciel Damian Polok.


  Aby zobaczyć fotografie z warsztatów 9 listopada, kliknij w zakładkę Zdjęcia  Nasi młodzi goście dowiedzieli się, jak działa platforma Junior Media, bo zamierzają tam publikować swoje gazetki. Warsztaty prowadzili nasi dziennikarze, Marcin Twaróg i Grażyna Kuźnik, oraz fotoreporter Arkadiusz Gola. Było też zwiedzanie redakcji i nowoczesnej drukarni, a potem niespodzianka - spotkanie z naszym gościem specjalnym - laureatem drugiej edycji programu TVN Mam talent, Marcinem Wyrostkiem. - Dzieci zadają inne pytania niż dorośli dziennikarze, ale są tak samo ciekawe - stwierdził nasz świetny harmonista.

  Zainteresowanie projektem jest ogromne. Zapełniona została już nawet lista rezerwowa. Dziś kolejna wizyta. Tym razem odwiedzą nas gimnazjaliści i licealiści, a gościem specjalnym będzie Marek Czyż.

  Zobaczcie filmy z warsztatów Junior Media w Dzienniku Zachodnim

  Nasza redakcja na przyszłych dziennikarzach zrobiła spore wrażenie  Wojciech Stol z Bojszów:
  Szczególnie podobała mi się prelekcja Marcina Twaroga. Wcześniej nie miałem swojego dziennikarskiego wzoru. Teraz już mam. Samą redakcję wyobrażam sobie trochę inaczej. Bardzo chciałem też zobaczyć drukarnię. Jeszcze nie byłem w takim miejscu.

  Sara Pawelec z Jaworzna:
  Wcześniej nawet nie potrafiłam sobie wyobrazić, jak wygląda taka redakcja. Bardzo podobały mi się konkursy. Zaczynamy dopiero pracę nad naszą szkolną gazetką i na pewno będziemy się starali wykorzystać zdobyte tu informacje. To była owocna wizyta.

  Agnieszka Zacharjasiewicz z Siemianowic Śląskich:
  Wszystko jest tu zaskakujące, nowe i bardzo ciekawe. Mam nadzieję, że zajęcia pomogą nam w redagowanie naszej gazetki Idea. Najbardziej podobała mi się prelekcja o gatunkach dziennikarskich. Mam już swój ulubiony.

  Wiktoria Kwoka z Tychów:
  Zajęcia bardzo mi się podobały. Kocham dziennikarstwo, to moja pasja. Przeprowadza się wywiady, pisze artykuły i ciągle robi się coś nowego - to cudowne. Cieszę się, że mogłam zobaczyć, jak to funkcjonuje. Moje marzenie? Własne biurko w tej redakcji!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama