Śląski Przystanek PaT odbędzie się 31 maja

  Śląski Przystanek PaT odbędzie się 31 maja

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Około 700 młodych ludzi weźmie udział w tegorocznym Śląskim Przystanku Pat, organizowanym już po raz piąty w Rudzie Śląskiej. Organizatorzy imprezy przygotowali szereg warsztatów, które prowadzić będą wykwalifikowani instruktorzy. W tym roku Śląski Przystanek PaT odbędzie się 31 maja.
  Śląski Przystanek PaT (Profilaktyka a Ty) jest corocznym spotkaniem młodych ludzi mającym na celu promowanie życia bez uzależnień. W tegorocznej edycji organizatorzy przygotowali 26 warsztatów tematycznych dla około 700 osób.

  Przez cały dzień młodzież będzie uczestniczyć w wybranych przez siebie zajęciach, m.in.: tanecznych, fotograficznych, teatralnych, dziennikarskich, plastycznych czy wokalnych.
  – Zapraszamy młodzież z całego regionu do uczestnictwa w tegorocznym Przystanku. Być może dzięki Przystankowi ktoś odnajdzie w sobie nowe pasje – zachęca Zbigniew Figura, jeden z koordynatorów akcji. Zwieńczeniem warsztatów będzie koncert finałowy i prezentacja dokonań warsztatowych. Tegoroczny Przystanek odbywać się będzie w Szkole Podstawowej nr 2 oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rudzie Śląskiej. Rozpocznie się o godz. 9:00 i trwać będzie do 23:30.

  Chętni do wzięcia udziału w warsztatach mogą zgłaszać się do 28 maja za pośrednictwem szkolnych pedagogów oraz jednostek pozarządowych.

  - Przystanek PaT to naprawdę wspaniała impreza – podkreśla Adam, uczestnik trzeciej edycji Śląskiego Przystanku PaT. – Jest to świetna okazja, żeby rozwijać swoje talenty, a także dobrze się bawić wspólnie z rówieśnikami. Poza tym, Przystanek daje też szansę na odkrycie nowych pasji – dodaje rudzianin.

  Program „Profilaktyka a Ty” jest wpisany do rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”. Gospodarzami poprzednich edycji było Gimnazjum nr 3 oraz Szkoła Podstawowa nr 30. Niezmiennie organizatorem akcji pozostaje społeczność PaS (Profilaktyka a Sztuka ) wraz z Komendą Miejskiej Policji i Urzędem Miasta Ruda Śląska.

  - Trzeba podkreślić, że Ruda Śląska jest miastem, które jako pierwsze zorganizowało regionalny Przystanek, który stał się wzorem dla innych miast w kraju – informuje Krzysztof Piechaczek, oficer prasowy I Komisariatu w Rudzie Śląskiej. – Ponadto nasze miasto, jest liderem profilaktyki patowskiej w województwie śląskim i jednym z ośmiu miast w kraju, któremu przyznano ten tytuł – dodaje.


  *Matura 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI + PRZECIEKI
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Weź udział w quizach Dziennika Zachodniego. SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama