Suchy Młyn będzie odcięty od świata?

  Suchy Młyn będzie odcięty od świata?

  Patryk Drabek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Synoptycy zapowiadają kolejne opady śniegu i szczególnie uciążliwe będzie to dla mieszkańców małych miejscowości, w których drogi mogą zostać kompletnie zasypane. Tak jest m.in. w Suchym Młynie, dzielnicy Przyłęku w gminie Szczekociny.
  Suchy Młyn będzie odcięty od świata?

  ©Fot. Patryk Drabek

  Podczas pierwszego ataku zimy mieszkający tam 81-letni Walerian Ślęzak został odcięty od świata. Biały puch sprawił, że z przejechaniem drogi od strony miejscowości Przyłęk i Bógdał spore problemy miałby czołg, a dojechać do Suchego Młyna można było jedynie od strony Wólki Starzyńskiej, choć i to nie było łatwe zadanie. - Pielęgniarka zostawiła ostatnio swoje auto i przyszła do mnie pieszo - mówi Walerian Ślęzak.

  - Jeśli zasypie znów tak, jak ostatnio, to będzie bardzo trudno. Jestem po zawale, a poza tym cierpię na owrzodzenie żylaków i ledwo chodzę. Chyba mam tu umrzeć - podkreśla załamany mieszkaniec Suchego Młyna.

  Urzędnicy rozkładają ręce, bo stan techniczny drogi pogorszył się po tegorocznych opadach deszczu, a śnieg jeszcze skomplikował sytuację. - Szukamy rozwiązania. Nie dysponujemy jednak na razie sprzętem, który by tam nie ugrzązł i mógłby odśnieżyć tę drogę - podkreśla Stanisław Gradziński, inspektor ds. drogownictwa UMiG w Szczekocinach.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama