Ruch i Górnik z licencją, ale nie na puchary [OPINIE, WIDEO]

  Ruch i Górnik z licencją, ale nie na puchary [OPINIE, WIDEO]

  TOK/JAC

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ruch i Górnik z licencją, ale nie na puchary [OPINIE, WIDEO]
  Komisja Licencyjna PZPN przyznała Ruchowi Chorzów licencję na następny sezon. Prawo na grę w ekstraklasie mają też Górnik Zabrze, Piast Gliwice i Podbeskidzie.
  Ruch i Górnik z licencją, ale nie na puchary [OPINIE, WIDEO]
  Serwis Niebiescy.pl poinformował, że Ruch ma licencję na grę w ekstraklasie, ale nie dostał licencji na grę w europejskich pucharach. Chorzowienie zajmują teraz trzecie miejsce w lidze, które daje możliwość udziału w kwalifikacjach Ligi Europejskiej.

  Na Górnik Zabrze nałożono zakaz transferowy. Zabrzanie również nie mogą zagrać w pucharach (jeśli do nich awansują). Górnik i Ruch mają nadzór finansowy.


  - Cieszę się, że otrzymaliśmy licencję na grę w ekstraklasie – stwierdził Dariusz Smagorowicz, prezes Ruchu. – Komisja Licencyjna utrzymała nadzór finansowy nad naszym klubem, ale zniosła ciążący na nas do tej pory zakaz transferów i podwyższyła maksymalną kwotę uposażeń dla zawodników z 5 do 15 tys. zł, co pokazuje, że w sprawach finansowych idziemy w dobrym kierunku. Nie znaczy to oczywiście, że zamierzamy teraz szaleć na rynku transferowym. Nadal będziemy raczej stawiać w Chorzowie na młodych, zdolnych zawodników.

  Ruch nie dostał natomiast na razie licencji na grę w europejskich pucharach ze względu na niewykazanie w złożonej prognozie finansowej zdolności do kontynuacji działalności do końca sezonu.

  - Mamy możliwość odwołania się od tej decyzji i na pewno z tego skorzystamy. Musimy uwiarygodnić naszą prognozę. To nie jest czerwone światło dla Ruchu. Powiedziałbym raczej, że jest to światło żółte, ale wierzę, że pod koniec maja, gdy zostaną ogłoszone decyzje Komisji Odwoławczej, zapali się dla nas światło zielone i zagramy na Cichej w kwalifikacjach Ligi Europejskiej, oczywiście jeżeli wcześniej się do nich zakwalifikujemy – dodał prezes Smagorowicz.

  - Jesteśmy zadowoleni z tej decyzji, ale mamy również świadomość tego, że są jeszcze pewne niedociągnięcia, które zostaną poprawione - mówi Zbigniew Waśkiewicz, prezez Górnika. - Teraz najważniejsze jest to, że mamy licencję na nowy sezon i rok na poprawę sytuacji finansowej, a także infrastrukturalnej. Ciężka praca jaką wykonaliśmy w klubie przyniosła efekt w postaci zgody Komisji Licencyjnej na grę Górnika w Ekstraklasie w najbliższym sezonie.

  Quiz DZ. Sprawdź, swoją wiedzę o Ruchu Chorzów

  Quiz DZ: Sprawdź, swoją wiedzę o Górniku Zabrze

  Na posiedzeniu w dniu 14 maja 2014 Komisja ds. Licencji Klubowych podjęła następujące decyzje:

  1. Licencję na grę w Ekstraklasie otrzymały wszystkie aplikujące kluby.

  2. Licencję na grę w rozgrywkach UEFA otrzymują następujące kluby: Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Legia Warszawa, Pogoń Szczecin, Zagłębie Lubin, Zawisza Bydgoszcz.  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Coś mi się wydaje,że sprawa przebudowy stadionu Ruchu jest stricte związana

   z Stadionem Śląskim (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   I ma podłoże polityczne.
   Radni głosowali...tylko gdyby Ruch na Śląskim w przyszłości nie grał,to co na tym stadionie by się działo.
   Ruch na Śląskim,to szansa polityczna włodarzy wojewódzkich....rozwiń całość

   I ma podłoże polityczne.
   Radni głosowali...tylko gdyby Ruch na Śląskim w przyszłości nie grał,to co na tym stadionie by się działo.
   Ruch na Śląskim,to szansa polityczna włodarzy wojewódzkich.
   Mam nadzieję,że za dwa lata Ruch będzie już tam grał,chociaż czy rozpisano już kolejny przetarg na dokończenie stadionu?Kto wie??zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama