Zabrze: 16-latka okradała swego dziadka

  Zabrze: 16-latka okradała swego dziadka

  TOS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Do sądu rodzinnego trafi sprawa 16-letniej mieszkanki Zabrza. Dziewczyna pozostając pod opieką swego 58-letniego dziadka okradała go pobierając bez jego wiedzy pieniądze za pomocą karty bankomatowej. Zabierała też samochód swego opiekuna. Dziadek zrzekł się opieki nad wnuczką.
  58-letni mężczyzna przez kilka lat był opiekunem prawnym nieletniej. Jej matka nie radziła sobie z wychowywaniem córki. Sama miała problemy z nadużywaniem alkoholu, co było główną przyczyną odebrania jej praw do opieki nad córką. Nieletnia, która trafiła pod opiekę swojego dziadka nie potrafiła jednak odwdzięczyć się mu za udzielone wsparcie. Wręcz przeciwnie wykorzystując jego ufność i mając dostęp do jego dokumentów, kradła kartę bankomatową, a następnie dysponując kodem PIN, pobierała z bankomatów pieniądze.

  W sumie w okresie od lutego do maja bieżącego roku w wyniku przeprowadzonych 11 transakcji, nieletnia pobrała 2200 złotych. Z dokonanych ustaleń wynika także, że 16-latkowi kradła dziadkowi gotówkę, a w jednym przypadku bez jego wiedzy zabrała mu kluczyki od samochodu i dokonała jego krótkotrwałego użycia. Teraz sprawa nieletniej trafi do rozpatrzenia przez Sąd Rodzinny w Zabrzu. Dziadek zrzekł już się opieki nad wnuczką.


  *Matura 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI + PRZECIEKI
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Weź udział w quizach Dziennika Zachodniego. SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama