Metropolitalne Święto Rodziny 2014. Inauguracja w sobotę w...

  Metropolitalne Święto Rodziny 2014. Inauguracja w sobotę w Zabrzu

  Bartosz Pudełko

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Metropolitalne Święto Rodziny 2014 (poprzednia edycja)
  1/4
  przejdź do galerii

  Metropolitalne Święto Rodziny 2014 (poprzednia edycja) ©Arkadiusz Gola

  Zbliża się kolejnej edycji Metropolitalnego Święta Rodziny, inicjatywy, która trwa już od siedmiu lat. Inauguracja rozpocznie się w sobotę w Domu Muzyki i Tańca.
  W 2007 roku, w 750. rocznicę śmierci św. Jacka, odbyła się pielgrzymka parlamentarzystów i samorządowców wraz z metropolitą katowickim do Rzymów. Wówczas to Małgorzata Mańka-Szulik wraz ze ś.p. Krystyną Bohenek wyszły z inicjatywą utworzenia Metropolitalnego Święta Rodziny. Pomysł poparł ówczesny metropolita abp. Damian Zimoń. Od tego czasu idea święta się rozwija i dziś obejmuje zasięgiem wiele miejscowości w województwie śląskim, a w poprzednich edycjach również na Opolszczyźnie.


  Tegoroczna edycja, pod hasłem "Rodzina Miłością Wielka", rozpocznie się 17 maja. Inauguracja tradycyjnie już będzie mieć miejsce w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Koncert da rodzina Pospieszalskich.

  W kolejnych dniach, aż do 1 czerwca, w kilkunastu miejscowościach regionu organizowane będą imprezy towarzyszące. Będą to panele dyskusyjne, przeglądy taneczne, imprezy sportowe, wystawy sztuki czy msze święte i rodzinne festyny na świeżym powietrzu. Wśród najciekawszych wydarzeń wpisujących się w obchody VII Metropolitalnego Święta Rodziny wymienić można: grand prix w biegach ulicznych w Jaworznie (10, 17 i 24 maja); festyn rodzinny w Rudzie Śląskiej (22 maja); III Chorzowską Noc Kościołów (23 maja); mszę św. na wzgórzu piekarskim podczas Pielgrzymki Młodzieńców i Mężczyzn (25 maja) czy piknik turystyczny z powiatem gliwickim (31 maja).

  Na zakończenie święta, 1 czerwca, ulicami Katowic, Raciborza i Wodzisławia Śląskiego przejdą marsze dla życia i rodziny. Tego dnia w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach odegrane zostanie Oratorium Pater w hołdzie św. Janowi Pawłowi II.

  Metropolitalnemu Świętu Rodziny towarzyszy w tym roku I Archidiecezjalne Święto Młodych w Piekarach Śląskich (20-22 czerwca).

  Szczegółowy program: METROPOLITALNE ŚWIĘTO RODZINY 2014


  *Matura 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI + PRZECIEKI
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Weź udział w quizach Dziennika Zachodniego. SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   same metropolie :):):)

   :) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   A już myślałem że chodzi o goownianą metropolie "Sralezja" która przykleja ryja do tego aby się za darmo (pokazać ile to nie robię) promować przy wydarzeniach organizowanych przez gminy czy...rozwiń całość

   A już myślałem że chodzi o goownianą metropolie "Sralezja" która przykleja ryja do tego aby się za darmo (pokazać ile to nie robię) promować przy wydarzeniach organizowanych przez gminy czy instytucje. Przykład? Choćby Metropolitalna Noc Muzeów.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama