Junior Media dla uczniów gimnazjów i szkół średnich [ZDJĘCIA...

  Junior Media dla uczniów gimnazjów i szkół średnich [ZDJĘCIA i WIDEO]

  Monika Chruścińska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Warsztaty Junior Media
  1/17
  przejdź do galerii

  Warsztaty Junior Media ©Arkadiusz Gola

  Blisko stu młodych adeptów sztuki dziennikarskiej ponownie gościła w piątek redakcja Dziennika Zachodniego w Sosnowcu. Tym razem przybyli do nas gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
  Niektórzy przyjechali do nas na prawdę z daleka - Ustronia, Pawłowic czy Wodzisławia Śląskiego.

  - Mieliśmy nie lada problem z dotarciem, bo już na samym starcie popsuł nam się samochód - opowiada Patrycja Pruszkowska, nauczycielka angielskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ustroniu.
  Czytaj wszystko o projekcie Junior Media

  Jej uczniom bardzo jednak zależało, żeby dotrzeć. Wszak sami wyszli z inicjatywą odwiedzenia nas. Broni więc nie złożyli i na czas zdążyli. I jak się okazało było warto.

  Kulisy pracy dziennikarskiej objaśniał uczniom wieloletni redaktor naszej gazety, Adam Da-szewski. Jak pisać dobre reportaże zdradziła nasza reportażystka Grażyna Kuźnik, a Arkadiusz Gola, opowiedział jak wygląda praca fotoreportera. Z kolei naszym gościem specjalnym, podczas rozmowy z którym młodzi poznawali w praktyce tajniki robienia wywiadu, był Marek Czyż, dyrektor programowy stacji TVS.

  Zobaczcie film z warsztatów Junior Media  Młodzież, która przybyła do nas bierze udział w projekcie Junior Media. Pokazujemy w nim dlaczego warto czytać prasę i robić szkolne gazetki. Sami pomagamy też uczniom, aby ich publikacje były profesjonalne. Zaprosiliśmy więc uczniów do profesjonalnej drukarni i zapoznaliśmy z internetową platformą do tworzenia gazet, za pomocą której będą mogli robić szkolne publikacje.

  Jonasz Milewski z ZSP w Ustroniu
  Chcę być dziennikarzem, prowadzę międzyszkolną gazetkę "Train", wydawaną przez 10 szkół ponadgimnazjalnych. To czego się tu dowiedziałem mam nadzieje wdrażać w praktyce. W przyszłości chciałbym bardzo pracować w gazecie takiej jak "Dziennik Zachodni"

  Agnieszka Sroka z LO nr 3 w Będzinie
  Najbardziej podobało mi się spotkanie z redaktorem Adamem Daszewskim. Wychowałam się na "Dzienniku Zachodnim" i doskonale znam to nazwisko. Miło było spotkać go i rozmawiać z nim na żywo.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama