Kiedy spadną opłaty za przedszkola w Katowicach

  Kiedy spadną opłaty za przedszkola w Katowicach

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dwa miesiące czekają rodzice katowickich przedszkolaków na obniżki opłat za przedszkola. Niższe opłaty będą dopiero od stycznia.
  Tymczasem projekt, zgodnie z którym tak jak do tej pory bezpłatnie dzieci przebywają w przedszkolu 6 godzin, ale już za każdą dodatkową godzinę rodzice płacą nie 2,68 zł a 1,3 zł, a przy drugim dziecku zamiast 1,34 zł - 0,65 zł, w październiku zgłosili radni klubu Platformy Obywatelskiej.

  Został poddany pod głosowane pod koniec października i wzbudził kontrowersje. Urzędnicy zarzucali radnym, że jest populistyczny, a niższe opłaty nie są adekwatne do kosztów utrzymania dziecka w przedszkolu.

  Mimo to projekt radni przegłosowali. Powinien wejść w życie dwa tygodnie po ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego. Tyle że został ogłoszony dopiero 1 grudnia. I jeszcze musi czekać.

  - Zgodnie z zarządzeniem wykonawczym do uchwały, nowe przepisy wejdą w życie od nowego miesiąca - wyjaśnia Mieczysław Żyrek, naczelnik Wydziału Edukacji UM. Czasu potrzeba na przygotowanie aneksów albo nowych umów. Umowy we wrześniu zawierali rodzice z dyrekcją przedszkola, regulowano w nich ilość godzin, które dziecko spędza w przedszkolu i na tej podstawie ustalano opłaty.

  Co działo się z uchwałą przez listopad? Była w Regionalnej Izbie Gospodarczej i w nadzorze prawnym wojewody. Ale raczej nie nadawano jej listem poleconym.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kiedy spadną opłaty za przedszkola w Katowicach

   Matka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 13

   A ja płacę za dwoje dzieci w przedszkolu po 1,34/h w Katowicach.Mam niższą kwotę,bo korzystam z MOPS-u.Tylko nie wiem czemu na drugie dziecko nie mam połowy z 1,34. Te opłaty będą dla mnie...rozwiń całość

   A ja płacę za dwoje dzieci w przedszkolu po 1,34/h w Katowicach.Mam niższą kwotę,bo korzystam z MOPS-u.Tylko nie wiem czemu na drugie dziecko nie mam połowy z 1,34. Te opłaty będą dla mnie korzystniejsze od stycznia. A tu mam bez względu na obecność dzieci,czyli jak są chore,to i tak opłacić muszę.Dla mnie przy 5-ce dzieci,to dużo. Kiedy każdy grosz się liczy,a trójka dzieci chodzi do szkoły.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama