Warszawa, Katowice: Znaleźli się chętni na PKS-y z...

  Warszawa, Katowice: Znaleźli się chętni na PKS-y z województwa śląskiego

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Warszawska spółka Veniro jest zainteresowana kupnem akcji Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Częstochowie, Lublińcu, Cieszynie oraz Katowicach - poinformował resort skarbu. Tę ostatnią spółkę chce również kupić PKS w Pszczynie.
  Resort skarbu zaprosił na początku listopada inwestorów do kupna akcji lub udziałów czterech PKS-ów z województwa śląskiego. Do MSP wpłynęły od dwóch spółek wstępne propozycje. Spółka Veniro złożyła je na wszystkie przedsiębiorstwa, a PKS w Pszczynie - na PKS w Katowicach.

  MSP dopuściło ponadto spółkę Mobilis w Mościskach do negocjacji w sprawie kupna trzech Przedsiębiorstw Komunikacji Samochodowej: w Bartoszycach, Ostródzie i Olsztynie. W przypadku ostatniej spółki resort będzie prowadził równoległe negocjacje z firmą Retail Provider w Warszawie. Mają one dotyczyć ceny za sprzedawany pakiet oraz programu rozwoju przedsiębiorstw. Ma on obejmować zobowiązania: do podwyższenia kapitału, inwestycyjne oraz związane z ochroną pracowników.

  Oprócz prywatyzacji, MSP prowadzi komunalizację PKS-ów, czyli przekazuje spółki samorządom. W nadzorze resortu skarbu pozostają 34 jednoosobowe spółki SP z sektora transportu samochodowego. PAP

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama