Atletico Madryt mistrzem Hiszpanii! Barcelona - Atletico 1:1 [NA ŻYWO + RELACJA LIVE].

Barcelona - Atletico
Barcelona - Atletico EPA/Alberto Estevez
Barcelona zremisowała z Atletico Madryt 1:1. Dzięki punktowi wywalczonemu na Camp Nou Atletico po raz pierwszy od 1996 roku zostało mistrzem Hiszpanii. Barcelona prowadziłą od 34 minuty 1:0. Autorem pięknego gola był Alexis Sanchez, ale w 49 minucie do remisu 1:1 doprowadził Diego Godin. To 10 w historii tytuł mistrzowski Atletico.

Mecz Barcelona - Atletico NA ŻYWO:

19.54 Koniec meczu Atletico mistrzem!

ZOBACZ KONIECZNIE ZDJĘCIA I WIDEO:
ATLETICO MADRYT MISTRZEM HISZPANII

19.51 Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry, ale zmęczona Barca już chyba nie jest w stanie zagrozić bramce Atletico

19.49 Do końca meczu dwie minuty. Atletico coraz bliżej celu. To szósty mecz obu klubów w tym sezonie i Barcelona nie wygrała żadnego z nich

19.45 Do końca zostało pięć minut, a nie możemy doczekać się szturmu Barcelony. Pique domagał się karnego, ale sędzia nakazał grać dalej19.41 Potężny strzał z dystansu Dani Alvesa - Courtois wybija piłkę na róg

19.37 W ostatnich minutach na boisku jest sporo walki i fauli, ale mało składnych akcji. Na boisko za Fabregasa wchodzi Xavi

19.31 20 minut zostało do końca spotkania. 20 minut dzieli Atletico od pierwszego od 18 lat mistrzostwa Hiszpanii

19.29 Przewaga Barcelony coraz większa. Atletico tylko się broni

19.24 Messi trafia do siatki, ale sędzia słusznie odgwizdał spalonego

19.22 Trener Barcelony Gerard Tata Martino stawia wszystko na jedną kartę. Na boisko wchodzi Neymar, który na ten mecz został postawiony na nogi

19.20 Barcelona w pierwszym kwadransie nie istniała na boisku. Teraz jednak Katalończycy znów ruszyli do ataku

19.14 Atletico nie zamierza na tym poprzestać i idzie za ciosem. Teraz to goście dominują na Camp Nou

19.10 1:1 W 49 minucie do siatki Barcelony trafia głową Diego Godin po centrze z rzutu rożnego Gabiego. Ten wynik daje tytuł Atletico

19.09 Znowu Villa w ataku, ale napastnika Atletico uprzedza wybiegający z bramki Pinto

19.06 Villa trafia w słupek. Widać, że Atletico nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa w tym meczu

19.05 Początek II połowy na Camp Nou

18.50 Koniec I połowy. Barcelona prowadzi 1:0 i tylko 45 minut gry dzieli Katalończyków od 23 tytułu mistrza Hiszpanii

18.45 Atletico pod koniec I połowy kilka razy zapędziło się pod bramkę Barcelony egzekwując parę rzutów rożnych, ale goście do przerwy nie oddali ani jednego celnego strzału. Zasłużone prowadzenie Barcy

18.40 Wspaniały gol Chilijczyka. Czy to będzie trafienie na wagę mistrzostwa Hiszpanii? Atletico na razie wygląda jak bokser po nokaucie, a Barca cały czas atakuje

18.35 1:0 dla Barcelony. W 34 minucie spotkania na listę strzelców wpisuje się Alexis Sanchez, który kropnął z woleja w okienko. Zasłonięty Courtois nie miał szans na interwencję

18.30 Barcelona atakuje, ale strzały Sancheza i Pedro głową przechodzą nad poprzeczką

18.20 Kolejny zawodnik Atletico doznał kontuzji. Arda Turan też opuszcza boisko. Czyżby wszystko sprzysięgło się przeciwko madrytczykom, którzy po raz ostatni po tytuł sięgnęli w 1996 roku?

18.15 Diego Costa wrócił na decydujący mecz z Barceloną, lecz gwiazda Atletico wytrwała na boisku zaledwie kwadrans. Napastnik z Madrytu kontuzjowany opuścił boisko. Na jego miejsce wszedł Adrian Lopez

18.07 Pierwszy celny strzał Barcelony. Z dystansu uderzył Correia, ale spokojnie broni Courtois

18.00 Rozpoczął się mecz na Camp Nou. Barcelona gra w swoich tradycyjnych koszulkach blau-grana, Atletico w żółtych strojach z czarnymi rękawami

W przedostatniej kolejce z rywalizacji o mistrzostwo Hiszpanii odpadł Real i władze Primera Division zdecydowały się przełożyć mecz Barcelony z Atletico z niedzieli na sobotę, by nie odciągać kibiców z innych stadionów. Spotkanie na Camp Nou rozpocznie się o godz. 18 (transmisja w Canal+ Sport). Ten mecz chcą zobaczyć wszyscy, a ceny biletów na czarnym rynku dochodzą nawet do 8 tysięcy euro.

ZOBACZ KONIECZNIE MECZ :
BARCELONA - ATLETICO NA ŻYWO

Katalończycy muszą wygrać, by sięgnąć po tytuł, ale to właśnie ich większość fachowców uważa za faworytów i to nie tylko dlatego, że grają u siebie. Barca dostała drugą szansę, a tak doświadczona drużyna potrafi to wykorzystać, zwłaszcza, że do składu po kontuzji wraca Neymar. Trener Atletico Diego Simeone pociesza się tym, że w tym sezonie Barcelona jeszcze z jego zespołem nie wygrała, ale może być też tak, że rewelacja rozgrywek zakończy je z niczym, jeśli jeszcze 24 maja przegra finał LM.