Borussia - Bayern 0:2 [NA ŻYWO, ZDJĘCIA, RELACJA] Puchar Niemiec dla Bawarczyków

Bayern - Borussia
Bayern - Borussia EPA/FEDERICO GAMBARINI
Piłkarze Bayernu wygrali w finale Pucharu Niemiec z Borussią Dortmund 2:0. Gole w Berlinie padły dopiero w dogrywce. W 107 minucie gry na listę strzelców wpisał się Holender Arjen Robben, a zwycięstwo Bawarczyków przypieczętował w doliczonym czasie gry Thomas Mueller. Bayern zdobył Puchar Niemiec po raz 17 broniąc trofeum wywalczone przed rokiem. Robert Lewandowski nie zdołał pożegnać się z Borussią sukcesem. Polak od nowego sezonu będzie grał w drużynie z Monachium.

MECZ BAYERN - BORUSSIA live:

22.33 Koniec meczu Puchar Niemiec dla Bayernu

22.31 2:0 dla Bayernu. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry gola po kontrze strzelił Thomas Mueller

22.30 Reus blisko wyrównania, ale Boateng wystawia nogę i wybija piłkę na róg

22.29 Minęło 120 minut gry, ale sędzia doliczył cztery minuty

22.26 Reus z wolnego obok bramki. Do końca meczu trzy minuty. Bawarczycy bronią się faulując. Żółte kartki w odstępie minuty dostają van Buyten i Robben

22.25 Robben sam na sam z Weidefellerem, ale górą bramkarz Borussii. 22.24 Borussia atakuje, ale graczom z Dortmundu wyraźnie brakuje już sił. Bayern coraz bliżej 17 w historii Pucharu Niemiec

22.22 Ostatnie siedem minut dogrywki. Ostatnie siedem minut nadziei Borussii na odrobienie strat

22.16 Borussia straciła pierwszego gola w tej edycji Pucharu Niemiec. Wszystko zaczęło się od złego wyrzutu piłki przez Weidenfellera do Grosskreutza. Futbolówkę przejął Boateng i dośrodkował do Robbena. Holender uciekł Piszczkowi i z bliska trafił do siatki

22.15 1:0 dla Bayernu. Arjen Robben strzela gola w 107 minucie gry.

22.13 Wściekający się na sędziego trener Klopp w przerwie mobilizował jeszcze graczy BVB do ostatniego wysiłku. Na ławce Bayernu w przerwie masażysta starał się doprowadzić Neuera do pełnej sprawności. Bramkarz monachijczyków doznał na początku dogrywki urazy barku

22.11 Koniec pierwszej części dogrywki, która zaczęła się ciekawie, ale później coraz bardziej przypominała wyczekiwanie na rzuty karne

22.06 Piłkarzy Bayernu łapią skurcze. Powoli kończy się pierwsza część dogrywki

22.02 Na boisku opatrywani najpierw Neuer, a potem Kroos, ale obaj reprezentanci Niemiec na MŚ w Brazylii ostatecznie wracają do gry. Siedzący na trybunach selekcjoner Niemców Joachim Loew odetchnął z ulgą

21.56 Rozpoczęła się dogrywka od mocnego uderzenia Borussii. Zza pola karnego tuż obok słupka strzela Aubameyang

21.50 Koniec regulaminowego czasu gry. W Berlinie na razie bez goli. Za chwilę rozpocznie się 30-minutowa dogrywka

21.48 Sędzia doliczył dwie minuty

21.47 Ostatnie minuty lepsze w wykonaniu Bayernu. Ribery już składał się w polu karnym do strzału, gdy piłkę spod nóg wybił mu wprowadzony w końcówce na boisko Aubameyang

21.43 Pięć minut do końca, ale w Berlinie nikt nie stawia wszystkiego na jedną kartę. W dalszym ciągu 0:0

21.38 10 minut do końca regulaminowego czasu, a w Berlinie ciągle nie padła żadna bramka. Zanosi się na dogrywkę

21.35 Kontra Lewandowskiego z Reusem. Ten ostatni po wrzucie z autu Polaka znalazł się sam przed bramkarzem, ale Neuer dalekim wybiegiem zażegnał niebezpieczeństwo

21.32 Znów groźna kontra Bayernu. Goetze wypuścił w bój Robbena, a ten huknął bez namysłu. Strzał Holendra instynktownie odbił Weidenfeller

21.30 Do końca regulaminowego czasu gry 18 minut, a w Berlinie ciągle nie ma goli, choć przed chwilą mocno na bramkę Bayerny strzelał rezerwowy Kirch

21.25 Coraz lepsza gra Borussii. W drugiej połowie to żółto-czarni dominują na murawie

20.21 Po wolnym Reusa niezbyt czysto strzela Lewandowski, piłka trafia do Hummelsa, a ten uderza głową z 4 m. Piłkę z bramki wybija Dante. Gracze Borussii domagali się gola, ale sędzia liniowy uznał, że piłka nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej, choć telewizyjne powtórki dowiodły, że arbiter równie dobre mógł uznać to trafienie

20.20 To była najlepsza okazja BVB w tym meczu

21.19 Faul Kroosa na Lewandowskim tuż przed polem karnym Bayernu. Rzut wolny z 20 m egzekwował Reus, ale piłka najpierw trafiła w mur, a potem w poprzeczkę

21.18 Za nami godzina gry w finale. Borussia nadal zachowuje czyste konto. Drużyna z Dortmundu w tej edycji Pucharu Niemiec nie straciła jeszcze żadnej bramki

21.13 Kontra Bayernu. Ribery zacentrował z linii końcowej boiska, a z 3 m strzelał Mueller. Reprezentant Niemiec trafił jednak wprost w bramkarza Borussii

21.10 Żółta kartka dla Kroosa za faul na Lewandowskim. To pierwsza kartka w finale

21.08 Finał Pucharu Niemiec z trybun Stadionu Olimpijskiego ogląda aktor Tom Hanks

21.03 Rozpoczęła się druga połowa. Piłkarze z szatni na poziom boiska zjeżdżali ruchomymi schodami.

20.50 Jeśli takim wynikiem zakończy się mecz konieczna będzie dogrywka. Po raz ostatni dodatkowy czas gry wyłonił zdobywcę Pucharu Niemiec w 2008 roku. W finale grały wówczas... Bayern i Borussia. Bawarczycy wygrali wówczas 2:1 strzelając decydującą bramkę w 102 minucie spotkania

20.47 Do przerwy 0:0 Mecz jest zacięty, ale brakuje w nim dobrych okazji strzeleckich

20.46 Pokazał się Lewandowski, który w polu karnym ograł Boatenga, ale strzelił z 10 m wysoko nad bramką

20.44 Hoejbjerg z 16 m tuż obok słupka. To 18-letni młodzieżowy reprezentant Danii, którego obecność w podstawowej jedenastce Bayernu jest wielką niespodzianką

20.42 Rzut wolny Bayernu z 25 m. Kroos trafia w mur zawodników Borussii

20.38 Starcie Piszczka z Robbenem w polu karnym. Holender domagał się karnego, ale powtórki dowiodły, że faulu nie było i sędzia słusznie nakazał Weidenfellerowi wznowić grę od bramki

20.35 W Berlinie zaczęło padać. Deszcz nie wpłynął jednak na doping kibiców obu drużyn, którzy nie żałują gardeł, bo wspierać swoich ulubieńców

20.31 Za nami pół godziny gry. W Berlinie nie tylko nie doczekaliśmy się goli, ale nawet klarownych sytuacji strzeleckich

20.29 Kontuzja Philippa Lahma. Kapitan Bayernu schodzi z boiska. Na jego miejsce pojawia się Franck Ribery

20.23 rzut wolny Reusa po faulu Boatenga na Lewandowskim. Dośrodkowanie pomocnika Borussii ląduje w rękach Neuera

20.20 Zespoły Bayernu i Borussii wygrywały dwie ostatnie edycje Pucharu Niemiec. Bawarczycy w 2013 roku, a dortmundczycy w 2012 pokonując w finale Bayern 5:2. Lewandowski zaliczył w tym meczu hat-tricka

20.18 Lekką przewagę na Bayern, ale Borussia czyha na okazję do kontry

20.10 Po dziesięciu minutach gry bez goli w Berlinie. W składzie Borussii dwaj Polacy - Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski, dla którego jest to ostatni występ w barwach Borussii

Finał Pucharu NiemiecBayern - Borussia o godz. 20 rozpocznie się w Berlinie (transmisja w Orange Sport). Na Stadionie Olimpijskim naprzeciwko siebie staną dwa najlepsze niemieckie zespoły: Bayern Monachium i Borussia Dortmund, które przed rokiem grały ze sobą w finale Ligi Mistrzów.

Kto wygra mecz Bayern - Borussia?

To będzie ostatni mecz w żółto-czarnych barwach Roberta Lewandowskiego, który po sezonie przenosi się do stolicy Bawarii. Czy "Lewy" będzie w stanie zrobić krzywdę swojemu nowemu klubowi? Przekonamy się w sobotni wieczór. Poza nim na boisku w ekipie BVB zobaczymy jeszcze Łukasza Piszczka, bo trzeci z naszych rodaków Jakub Błaszczykowski cały czas leczy kontuzję. Faworytem meczu jest Bayern, który w tabeli Bundesligi wyprzedził drugą Borussię o 19 pkt, a po Puchar Niemiec sięgał aż 16-krotnie. W tej sytuacji trzy triumfy dortmundczyków nie robią wrażenia, ale pamiętajmy, że w swoim ostatnim finale w 2012 r. Borussia ograła Bayern aż 5:2,a "Lewy" ustrzelił hat-tricka.