W żorskim Parku Przemysłowym pracuje 300 osób

  W żorskim Parku Przemysłowym pracuje 300 osób

  Katarzyna Śleziona

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Budowa klastra będzie kosztowała 26 milionów złotych
  1/3
  przejdź do galerii

  Budowa klastra będzie kosztowała 26 milionów złotych ©Fot. ARC/ARP z siedzibą w Chorzowie

  Już 300 osób, w tym 80 kobiet, pracuje w firmach zlokalizowanych na terenie Żorskiego Parku Przemysłowego, który znajduje się przy ulicy Bocznej w dzielnicy Kleszczówka.
  Powstały w listopadzie 2004 roku park skupia dziś już 36 firm z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw i dalej się rozwija.

  - Działa tu najwięcej firm związanych z górnictwem. Wiele z nich posiada kapitał zagraniczny, na przykład amerykański. Jedna z takich firm produkuje narzędzia dla górnictwa, a firma z francuskim kapitałem produkuje chemię górniczą. Niedawno biznes założył tu Amerykanin, który zajmuje się projektowaniem animacji w technologii 3D - wyjaśnia Wojciech Blaut, dyrektor ŻPP.


  Coraz więcej biznesmenów chce otwierać swoją działalność, w ŻPP ponieważ park ma doskonałą lokalizację - leży w odległości zaledwie dwóch kilometrów od "wiślanki" i obwodnicy północnej Żor. Z kolei do węzła Rowień na autostradzie A1 jest stąd 10 kilometrów. Wielkim plusem jest też bliskość centrum Żor, które oddalone jest od parku o 1,7 km. Żeby dojechać tu z Katowic trzeba pokonać 30 km, a z Czech - 40.

  To poważne atuty. I nic dziwnego, że lokują się tu kolejne firmy. Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości z siedzibą w Chorzowie zaczęła właśnie realizować dwie inwestycje. Do końca tego roku ukończy budowę dwukondygnacyjnej hali produkcyjnej, gdzie będzie produkowane m.in. paliwo ekologiczne. Inwestycja kosztuje 8,1 mln zł.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama