Jurajskie stoki już czekają na narciarzy

  Jurajskie stoki już czekają na narciarzy

  Anna Dziedzic

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Na Jurę już na dobre zawitała zima. Narciarze mają do wyboru kilka dobrze utrzymanych stoków, które w weekend czekają na gości.
  Najbardziej znany jest stok w Ośrodku Rekreacyjnym "Morsko".
  - Sezon narciarski otworzyliśmy już przed tygodniem. Teraz można szusować po naszym największym stoku - podkreśla Ewa Mieszkowska z OR "Morsko".

  Czynny jest duży stok z wyciągiem (jeden wjazd w weekend to koszt 2 zł). Prawdopodobnie podczas weekendu zostaną również otwarte tzw. ośle łączki na terenie ośrodka. Za korzystanie z nich przez pół godziny trzeba zapłacić 7 złotych.


  Bardzo dobre warunki czekają na miłośników szusowania na innym jurajskim stoku - w Cisowej. W piątek czynna była tylko trasa czerwona (550 m), ale niewykluczone, że podczas weekendu organizatorzy otworzą także trasę niebieską.

  - Tak się stanie, jeśli opady śniegu będą na tyle duże, że naturalnie i dokładnie zaśnieżą tę drugą trasę - mówi Paweł Jarzyński, organizator tras narciarskich na stoku w Cisowej.

  Tu również wjazd na stok podczas weekendu kosztuje 2 złote. Karnet 10 zjazdów - 20 złotych.
  Działa również dłuższy (420 m) stok w Smoleniu. Tu zjazdy są najtańsze, bo podczas weekendu trzeba zapłacić za jeden 1,5 zł.

  Wszystkie stoki są oświetlone i ratrakowane. Można z nich korzystać do późna. Są czynne w weekend od godziny 9 do 21.W piątek wszędzie pokrywa śnieżna miała 40 i więcej centymetrów grubości.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama