Ważne
  Częstochowa: Wchodził przez okna i kradł biżuterię

  Częstochowa: Wchodził przez okna i kradł biżuterię

  Beata Marciniak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Do Sądu Rejonowego trafił akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu Pawłowi M. z Częstochowy. Włamywacz odpowie za dziesięć kradzieży oraz kradzieże z włamaniem. M. kradł tzw. metodą na otwarte okno. Wraz z nim na ławie oskarżonych zasiądzie sześciu paserów.
  Paweł M. grasował po całej Częstochowie w maju i czerwcu. Wykorzystywał pozostawione przez właścicieli mieszkań niedomknięte okna, włamywał się nawet w biały dzień. Był zwinny i przebiegły jak kot. Miał wypracowaną metodę. Obserwował okna w domach pod Jasną Górą, w centrum i na obrzeżach miasta. Potem upewniał się, że nikogo nie ma w środku i włamywał się.

  - Wchodził przez uchylone okna, nawet pierwsze piętra nie były dla niego przeszkodą i kradł biżuterię, pieniądze, laptopy i rowery górskie - informuje Romuald Basiński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. - W sumie okradzione osoby oszacowały straty na 40 tys. zł.

  Paweł M. w końcu wpadł. Został tymczasowo aresztowany. Przyznał się do winy. Wcześniej był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz będzie odpowiadał przed sądem, ale już w warunkach recydywy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

  Policja odzyskała także szereg ukradzionych przez recydywistę przedmiotów. Jak się okazało, biżuteria, laptopy i rowery trafiały w ręce paserów. Pięciu z nich przyznało się do kupna skradzionych rzeczy.

  - Jeden z oskarżonych nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że nie wiedział, że kupiony przez niego przedmiot pochodził z kradzieży - dodaje prokurator Basiński. - Paserom grozi także odpowiedzialność karna. Muszą się liczyć z karą 5 lat pozbawienia wolności.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama