Ważne
  Kąpielisko Ruda w Rybniku: Ceny biletów. Czy 10 zł to dużo?

  Kąpielisko Ruda w Rybniku: Ceny biletów. Czy 10 zł to dużo?

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Remont kąpieliska Ruda trwał ponad rok. Pochłonął ponad 38 milionów złotych, ale efekt jest rewelacyjny
  1/7
  przejdź do galerii

  Remont kąpieliska Ruda trwał ponad rok. Pochłonął ponad 38 milionów złotych, ale efekt jest rewelacyjny ©arc um rybnik lucyna tyl

  Znamy już cennik obowiązujący od czerwca na nowym kąpielisku Ruda w Rybniku. Za wejście na nowoczesny obiekt zapłacimy 10 zł.
  Zapłacisz 10 złotych i będziesz mógł spędzić cały dzień na najnowocześniejszym kąpielisku w regionie. Światło dzienne ujrzał właśnie oficjalny cennik, który będzie obowiązywał tego lata na kąpielisku Ruda w Rybniku. Modernizacja tego obiektu - która, przypomnijmy, kosztowała ponad 38 milionów złotych - dobiega już do końca. Lada dzień rozpoczną się odbiory techniczne, a w pierwszych dniach czerwca obiekt ma być otwarty dla mieszkańców.

  Ceny na nowym basenie? Są przystępne i porównywalne z tymi, które już teraz obowiązują na innych basenach letnich w regionie, choć obiekty te są starsze niż wyremontowana Ruda i na pewno mniej nowoczesne. W Jastrzębiu na przykład wchodząc na kąpielisko leśne musimy za bilet normalny zapłacić 9 złotych, a na niewielki basenik w Szymocicach - 6 złotych.

  - Dla odwiedzających kąpielisko Ruda przygotowany został zróżnicowany cennik korzystania z kompleksu. Oprócz tradycyjnego podziału na bilety normalne i ulgowe, będzie można skorzystać również z tańszych biletów popołudniowych, karnetów oraz wejść w formie grup zorganizowanych - mówi Lucyna Tyl, rzeczniczka Urzędu Miasta w Rybniku.

  W sezonie od czerwca do sierpnia bilet ulgowy kosztował będzie 5 złotych. Takie wejściówki zakupić mogą: dzieci w wieku 5-7 lat, dzieci i młodzież uczące się, studenci do 26. roku życia, renciści, emeryci, inwalidzi wojenni, osoby niepełnosprawne. Dzieci młodsze na obiekt wejdą za darmo. 10 złotych płacić będą wyłącznie osoby dorosłe.

  Cennik będzie się zmieniał w zależności od miesiąca oraz pory dnia. Bo ci, którzy na Rudę będą chcieli wejść dopiero po pracy, czyli po godzinie 16, zapłacą mniej. Popołudniami za bilet ulgowy zapłacimy 3 złote, za pełnopłatny - 6 złotych.

  Co więcej kąpielisko, zamykane do tej pory ostatniego sierpnia, w tym roku czynne będzie także we wrześniu, a w przyszłym roku uruchomione zostanie już w maju. W tych dwóch miesiącach ceny też będą promocyjne - bilet ulgowy kupimy za 3 złote, normalny za 5 złotych.

  Dla tych osób, które z góry wiedzą, że na Rudzie spędzą kilka dni, przygotowano specjalne karnety. Za dziesięć wejść dorośli zapłacą 80 złotych, co oznacza że dwa wejścia mają darmowe. Ulgowy karnet będzie kosztował 40 złotych na 10 wejść. Atrakcje na basenie będą darmowe.


  *Matura 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI + PRZECIEKI
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Weź udział w quizach Dziennika Zachodniego. SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   C****

   Tomsen (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Chuj k****


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ruda

   rybniczanka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   generalnie nie polecam tego kąpieliska,niecka basenowa przenaczona do moczenia tyłka a nie do pływania,brodzik dla dzieci za mały,tartan wokół nagrzewa się jak diabli,jedno stoisko na tyle ludzie z...rozwiń całość

   generalnie nie polecam tego kąpieliska,niecka basenowa przenaczona do moczenia tyłka a nie do pływania,brodzik dla dzieci za mały,tartan wokół nagrzewa się jak diabli,jedno stoisko na tyle ludzie z jedzeniem i pseudo lodami-porażka,szafki na kluczyk??? no i te wejścia-a można było zrobić"kołowrotek" z możliwością przełożenia bagaży nad nim a nie blokować się w tym splocie rurek-i najważniejsze-miały być opaski na ręce z możliwością wielokrotnego wejścia w danym dniu różne sytuacje mogą nas wywołać z basenu)-ogólnie nie spełnił oczekiwań wielu moim znajomychzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama