Dziś eksperci ZUS czekają na Ciebie

  Dziś eksperci ZUS czekają na Ciebie

  MOKR

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Rybniku można kupić prace z Warsztatów Terapii Zajęciowych
  1/2
  przejdź do galerii

  W Rybniku można kupić prace z Warsztatów Terapii Zajęciowych ©ZUS w Rybniku

  Dzisiaj w placówkach ZUS-u odbędzie się Dzień Otwarty w ZUS-ie dla Osób Niepełnosprawnych. W jednym miejscu o jednej porze będzie można uzyskać informacje na temat świadczeń i pomocy przysługujących osobom niepełnosprawnym. Spotkania zaplanowano od godz. 9.
  Akcja jest ogólnopolska, ale w poszczególnych oddziałach i filiach ZUS-u na pewno będzie można zapytać o poradę ekspertów z ZUS-u, ośrodków pomocy społecznej, Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji i innych organizacji pozarządowych realizujących zadania na rzecz osób niepełnosprawnych. Będą oni udzielać informacji dotyczących świadczeń z ubezpieczeń społecznych, orzecznictwa lekarskiego, rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej. Eksperci poinformują o różnych formach dofinansowania ze środków PFRON oraz możliwościach uczestnictwa w aktualnie realizowanych projektach Funduszu. Na miejscu będzie można też otrzymać najnowsze wydanie Informatora dla Osób Niepełnosprawnych.

  - Nie wyobrażamy sobie dnia osób niepełnosprawnych bez ich uczestnictwa. Dlatego do udziału w akcji zaprosiliśmy też osoby niepełnosprawne, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej nr 1 i nr 2 w Rybniku, którzy zaprezentują swoje prace na wystawie - mówi Beata Kopczyńska, rzecznik oddziału ZUS-u w Rybniku. - Podczas wystawy będzie można je kupić. Zapraszamy osoby niepełnosprawne, ich rodziny i znajomych. W czasie trwania akcji będzie można bezpłatnie wykonać badania medyczne: poziomu cukru we krwi, ciśnienia, stóp na podoskopie.


  *Matura 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI + PRZECIEKI
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Weź udział w quizach Dziennika Zachodniego. SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo