Ustawa o bestiach: Ewelina C. może być izolowana jak...

  Ustawa o bestiach: Ewelina C. może być izolowana jak Trynkiewicz

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Więzienie

  Więzienie ©ARC

  W drugiej połowie czerwca częstochowski Sąd Okręgowy zadecyduje, czy Ewelina C., skazana za usiłowanie zabójstwa dziecka, zostanie objęta specjalną ustawą o bestiach.
  Więzienie

  Więzienie ©ARC

  Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie na początku, ale w drugiej połowie czerwca Sąd Okręgowy w Częstochowie zadecyduje, czy Ewelina C. z Kielc, osadzona w Zakładzie Karnym w Lublińcu, powinna zostać objęta przymusową izolacją w specjalnym ośrodku. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zdaniem biegłych prawdopodobieństwo popełnienia przez nią kolejnej zbrodni jest bardzo wysokie.

  Wniosek o przymusową izolację skierowała do sądu dyrektorka lublinieckiego więzienia.
  Jej zdaniem Ewelina C. mimo prawie sześcioletniego pobytu w zakładzie karnym, nadal pozostaje niebezpieczna dla społeczeństwa. Kobieta nigdy nie okazała skruchy, co więcej w więzieniu sprawiała poważne problemy. Za atak na inną z osadzonych otrzymała nawet dodatkowe trzy miesiące odsiadki.

  Wyrzuciła dziecko z wózka


  Ewelina C. może pójść śladami "szatana z Piotrkowa", czyli Mariusza T., mimo że nie popełniła zabójstwa, a sąd skazał ją na znacznie niższy wymiar kary, a dokładnie na sześć lat więzienia.

  Ewelina C. przed sądem odpowiadała za usiłowanie zabójstwa 1,5-miesięcznego chłopca. W 2008 r., na jednej z kieleckich ulic, kobieta wyjęła przypadkowe dziecko ze stojącego na chodniku wózka i z całym impetem cisnęła nim o ziemię.

  Matka półtoramiesięcznego chłopca była w tym czasie w aptece, zajrzała, by zobaczyć, jak długa jest kolejka. Szybko okazało się, że kobieta działała z premedytacją i nie zamierzała okazywać żadnej skruchy. Obecnemu na miejscu policjantowi oraz kobiecie będącej świadkiem zdarzenia wykrzyczała prosto w oczy, że "zrobi tak ze wszystkimi bękartami".

  Przed sądem Ewelina C. nie przyznała się do winy, twierdziła, że dziecko jej wypadło, a ona chciała tylko ukraść wózek. W momencie zdarzenia była w niechcianej ciąży, którą nieskutecznie próbowała usunąć. Fakt ten wpłynął na szczególne złagodzenie wyroku.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   NACIĄGANIE PRAWA POD MOTŁOCH

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Skoro Ewelina C nadawała się by siedzieć w normalnym więzieniu a nie szpitalu gdzie poddana była by terapii to znaczy że po odsiedzeniu wyroku powinna wyjść na wolność! A co do tej ustawy o...rozwiń całość

   Skoro Ewelina C nadawała się by siedzieć w normalnym więzieniu a nie szpitalu gdzie poddana była by terapii to znaczy że po odsiedzeniu wyroku powinna wyjść na wolność! A co do tej ustawy o Bestiach - powinien nią się zająć europejski trybunał!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Między zwykłym dożywociem a karą śmierci

   spokojny

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Między zwykłym dożywociem a karą śmierci jest jeszcze coś co możnaby wprowadzić:
   obostrzone dożywocie. Surowe rygory, żadnych przyjemności, bardzo skromne wyżywienie i brak możliwosci ubiegania...rozwiń całość

   Między zwykłym dożywociem a karą śmierci jest jeszcze coś co możnaby wprowadzić:
   obostrzone dożywocie. Surowe rygory, żadnych przyjemności, bardzo skromne wyżywienie i brak możliwosci ubiegania się o przedterminowe zwolnienie
   za tzw. dobre zachowanie.

   Byłoby to zatem b a r d z o bezwzględne dożywocie. Toż to paranoja, że gostek sobie siedzi na dożywociu, ogląda telewizję a w "wolnych" chwilach pisze książkę i jeszcze na tym kase trzepie.

   Taki skazany na bardzo bezwzględne dożywocie mógłby żyć ale powinien być traktowany niemal jak umarły: żadnych kontaktów na zewnątrz itp.

   Natomiast jestem przeciwny karze śmierci.
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama