Ważne
  Parabanki: Amber Gold, Skarbiec vel Pomocna Pożyczka,...

  Parabanki: Amber Gold, Skarbiec vel Pomocna Pożyczka, Perfect Trade. Nie daj się oszukać!

  Aldona Minorczyk-Cichy, Mariusz Urbanke

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kolejna powtórka z Amber Gold?
  1/2
  przejdź do galerii

  Kolejna powtórka z Amber Gold? ©Lucyna Nenow

  Amber Gold, Skarbiec vel Pomocna Pożyczka, Perfect Trade. Co łączy te parabanki? Obietnice krociowych zysków, inwestycje w złoto i... prokuratorskie zarzuty dla pracowników lub właścicieli. Co zrobić żeby nie paść ofiarą oszustów? Na co uważać? Podpowiadamy. Tylko czy skorzystasz z tych rad?

  Konsumencie na to uważaj szczególnie  "Najtańsi na rynku. Bez zgody współmałżonka. Ekspresowa wypłata. Minimum formalności. Bez BIK. Bez poręczycieli. Oddłużamy zadłużonych" - jeśli jakaś firma pożyczkowa reklamuje się takimi hasłami powinna się ci zaświecić w głowie lampka alarmowa.

  Nie daj się oszukać profesjonalnie wyglądającej stronie internetowej, czy też elegancko urządzonemu biuru, wyglądowi osoby, z którą rozmawiasz. Tak właśnie działało Amber Gold. Wzbudzało tak zaufanie klientów. Nie wierz też w zapewnienia pewnych i szybkich zysków bez ryzyka. Opowieści o kopalniach złota i diamentów w Afryce to zwykle oszustwo.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:
  Tak działają parabanki. Spowiedź człowieka, który doprowadzał do ruiny całe rodziny
  Banki oddały pole spryciarzom [LISTA NIEPEWNYCH PARABANKÓW]
  Uważaj na parabanki: Ukryte opłaty, oprocentowanie nawet 23 tys. proc.!


  Kiedy firma pożyczkowa żąda opłaty za rozpatrzenie wniosku o pożyczkę przed decyzją o jej ewentualnym przyznaniu - nie zgadzaj się. W większości przypadków kończy się to tym, że dostajemy odmowę, a wpłacone pieniądze przepadają.
  Zanim pożyczysz lub ulokujesz gdzieś swoje oszczędności sprawdź, czy dana instytucja ma zezwolenie na prowadzenie działalności na rynku finansowym. Można to zrobić na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego.

  Przeczytaj umowę przed jej podpisaniem. Najlepiej zaś skonsultuj ją z prawnikiem lub rzecznikiem praw konsumenta w twoim mieście. Nie zapominaj, że nie musisz podpisywać umowy w siedzibie firmy. Możesz zabrać projekt umowy do domu i jeszcze raz sprawdzić dokładne warunki lub skonsultować się z kimś, kto ma większe doświadczenie. Jeśli firma nie chce udostępnić ci umowy, nie ryzykuj. Niestety z sondażu przeprowadzonego na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wynika, że zaledwie 20 proc. Polaków czyta umowę z instytucją finansową przed podpisaniem.

  Solidny parabank? To się zdarza, ale rzadko  Firmy pożyczkowe, niemające nic wspólnego z bankami, rocznie udzielają nam drobnych pożyczek łącznie na sumę nawet 4 mld zł. Największym dla nich rynkiem są województwa śląskie, mazowieckie i pomorskie. Niektóre jak Skarbiec tylko udawały, że pożyczają. Powstały głównie po to, aby zarabiać na opłatach manipulacyjnych.

  Łukasz Piechowiak, analityk portalu bankier.pl nie ma wątpliwości, że niektóre parabanki to uczciwie działające, solidne firmy. Można im zaufać. Są jednak i takie, które nas zwyczajnie naciągają.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PTF Skarbiec nazwa nie przypadkowa do towarzystwa Emerytalnego kilkadziesiąt biur regionalnych w Pol

   xara (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   PTF Skarbiec nazwa nie przypadkowa do towarzystwa Emerytalnego kilkadziesiąt biur regionalnych w Polsce. Zorganizowana sieć przestępcza działająca na wielką skalę w Polsce szybka zmiana nazwy...rozwiń całość

   PTF Skarbiec nazwa nie przypadkowa do towarzystwa Emerytalnego kilkadziesiąt biur regionalnych w Polsce. Zorganizowana sieć przestępcza działająca na wielką skalę w Polsce szybka zmiana nazwy Firmy, kolejne nazwy Dobra pożyczka, Pomocna pożyczka, przekręt na dużą skalę wyłudzanie pieniędzy od potrzebujących ludzi pomocy i nie ma to nic wspólnego z naiwnością ludzi nie należy tego tak traktować. Ludzie nie są naiwni nigdy tak nie pisz ! ludzie potrzebują pomocy, wielu ma straszne zadłużenia, ludzie mają problemy szukają wyjścia, Komornicy licytują ich dobra materialne, firmy windykacyjne, pensje polaków 800 PLN do 1200 PLN Obudźcie się przecież Polacy są okradani na każdym kroku, wyzyskiwani na każdym kroku, wysokie ceny paliwa, wysokie ceny jedzenia, wysokie ceny za prąd, gaz, rachunki prognozowe kolejny sposób wyzyskiwania, wysokie opłaty za czynsze, wodę, i wiele innych czynników upodla przeciętnego polaka, To nie naiwność to podłość Polaka do Polaka ! Taka jest prawda swój ciemięży swojego.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a

   Zdzisław Dyrman (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   oddam konia w szybkie ręce

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dziękuję, nie bviorę

   Alojzy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Do tych trzeba dodać oszustów:PROVIDENT, OPTIMA i tp.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PO problemie !

   Jorg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   a co wy chcecie od Amer Gold dzięki tej kasie waja zrobił film o Bolku a "Bąk" miał lewą kasę !

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama