Szef Solidarności: apel o krótsze zakupy w Wigilię

  Szef Solidarności: apel o krótsze zakupy w Wigilię

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Szef Solidarności Piotr Duda zwrócił się do biskupów z prośbą o wsparcie związkowej kampanii zachęcającej do skrócenia zakupów w Wigilii.
  W liście przesłanym do Konferencji Episkopatu Polski i wszystkich diecezji przewodniczący Komisji Krajowej omówił cele akcji i poprosił o ich nagłośnienie podczas niedzielnych mszy.

  - Wierzę głęboko, że niedzielny apel biskupów diecezjalnych do parafian w tej sprawie może obudzić sumienia i dać w ten sposób czytelny sygnał właścicielom super i hipermarketów, że handel w Wigilię w godzinach popołudniowych nie tylko jest wbrew dobrym obyczajom, ale też się nie opłaca - napisał w liście szef Solidarności.


  Piotr Duda wysłał też list do blisko 20 sieci handlowych. Zachęcił w nim do podjęcia decyzji o skróceniu pracy w Wigilię. Poparcie dla tego pomysłu zadeklarowały już wcześniej organizacje zrzeszające średnich i mniejszych pracodawców handlu: Kongregacja Przemysłowo-Handlowa, Polska Izba Handlu oraz Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług.

  Kampania jest jednak przede wszystkim nakierowana na zmianę postaw klientów. Dlatego kilka dni przed świętami przed marketami w największych miastach związkowcy rozdawać będą zachęcające do krótszych zakupów ulotki. Do ulotek dołączony będzie wigilijny opłatek. W niedzielę 19 grudnia na Placu Zamkowym w Warszawie stanie sklepowa lada. Przy niej aktorzy odgrywać będą sklepowe scenki nawiązujące do pracy w sklepie w Wigilię.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama