Dzień Dawcy Szpiku Kostnego w gimnazjum w Kłobucku

  Dzień Dawcy Szpiku Kostnego w gimnazjum w Kłobucku

  Rafał Kuś

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W niedzielę w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kłobucku zorganizowano Dzień Dawcy Szpiku Kostnego. Akcja trwała kilka godzin. Patronował jej starosta kłobucki.
  - Jedynym, skutecznym sposobem leczenia białaczki jest przeszczep szpiku kostnego od zdrowej osoby. Tylko 1/3 osób chorych znajduje zgodnego dawcę wśród rodziny - wyjaśnia Katarzyna Ombach z Fundacji DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska, organizator akcji. - To bardzo pożyteczna akcja, nikt nie musiał mnie do niej namawiać. Moja teściowa miała raka i znam ten problem od podszewki - mówi Agnieszka Wojnowska,kłobucczanka.

  Dawcą może zostać każdy, zdrowy człowiek w wieku pomiędzy 18. a 55. rokiem życia, ważący co najmniej 50 kg. Wystarczy oddać do przebadania 4 ml krwi. Jeżeli okaże się, że posiada się takie same cechy zgodności tkankowej jak chory pacjent, to wtedy pobierany jest szpik kostny.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   [[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[[

   C-BOOL (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq...rozwiń całość

   qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama