Sebastian Olma: Donżuan sztuki kulinarnej, rodem z...

  Sebastian Olma: Donżuan sztuki kulinarnej, rodem z Bielska-Białej, został Top Chefem

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  26-letni Sebastian Olma z Bielska-Białej w środę zwyciężył w programie "Top Chef". Wygrał również 100 tysięcy złotych
  1/5
  przejdź do galerii

  26-letni Sebastian Olma z Bielska-Białej w środę zwyciężył w programie "Top Chef". Wygrał również 100 tysięcy złotych ©Polsat

  Kucharz Sebastian Olma z Bielska-Białej zwyciężył w 2. edycji programu "Top Chef". Mistrz ciętej riposty i kreator sexy food pokonał w finale m.in. Przemka Błaszczyka z Chorzowa. Śląskie odżywa kulinarnie!
  Wdrugiej edycji programu kulinarnego "Top Chef", która zakończyła się w środę, rządzili młodzi kucharze z naszego województwa. Z 14 uczestników tego polsatowskiego show 4 pochodziło ze Śląskiego. Dwóch z nich - Przemek Błaszczyk z Chorzowa i Sebastian Olma z Bielska-Białej - dotarło aż do finału, Agnieszka Buch z Tychów odpadła w półfinale, a Adrian Feliks, katowiczanin mieszkający w Czeladzi - w 7. odcinku. - Może nie mamy na Śląsku zbyt dużych tradycji gastronomicznych, bo u nas ludzie wciąż wolą jeść w domu niż w restauracji, to jednak pokazaliśmy, że u nas też są świetni kucharze -mówi Sebastian Olma z Bielska-Białej, zwycięzca "Top Chefa", kucharz, który podbił serca jury tzw.
  sexy food, czyli jedzeniem tak skomponowanym na talerzu, żeby człowiek... chciał się od razu na niego rzucić. - To pani powiedziała - śmieje się Sebastian, pytany przeze mnie o jego definicję sexy food.

  26-latek z Bielska rodem poznał, co to sexy food, w Londynie, u słynnego szefa kuchni, Toma Aikensa. Wcześniej pracował u jeszcze słynniejszego Gordona Ramsaya, prowadzącego programy "Hell's Kitchen" i "Kuchenne koszmary". - Praca w takich restauracjach hartuje charakter - wspomina Sebastian. - To zapieprz po kilkanaście godzin dziennie, nie ma mowy o bujaniu w obłokach, trzeba być skoncentrowanym w 100 procentach. Było ciężko, bo nie byłem tam na żadnym stażu, tylko pracowałem jak inni kucharze, ale dzięki temu wiem, że mało co mnie dzisiaj złamie. Nie wiem, co musiałoby się zdarzyć, żebym się teraz rozpłakał czy padł psychicznie - twierdzi.

  Tę siłę było widać w finale programu, kiedy trójka najlepszych kucharzy (oprócz Sebastiana i Przemka Błaszczyka, właściciela i szefa kuchni w Mańana Bistro&Wine Bar w Chorzowie i współwłaściciela modnej ostatnio burgerowni Cooler Food w Katowicach, również Adam Kowalewski z Bydgoszczy) musiała w ciągu 3 godzin przygotować 5-daniowe menu degustacyjne.
  Mimo że Sebastian wylosował jako pomocnika warszawiaka Pawła Kibarta, uczestnika "Top Chefa", z którym darł koty wcześniej, a ten nie bardzo radził sobie z obowiązkami, to opanowanie i cięty humor nie opuściły go ani na chwilę.

  - Nie stękaj jak baba - strofował swego pomocnika. Zresztą Sebastian pokazał się w "Top Chefie" nie tylko jako świetny kucharz, ale też jako mistrz ciętej riposty i celnych uwag. Do historii przeszło jego określenie odwołujące się do lokalnego patriotyzmu: "szarpał rozmaryn jak Reksio szynkę".
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kubulek

   kucharz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Czy każdy kucharz/kucharka musi być chamem,czy naprawdę nie można dobrze gotować nie klnąc przy tym jak szewc?We wszystkich tego typu programach jest na to przyzwolenie.Wręcz jest to w dobrym...rozwiń całość

   Czy każdy kucharz/kucharka musi być chamem,czy naprawdę nie można dobrze gotować nie klnąc przy tym jak szewc?We wszystkich tego typu programach jest na to przyzwolenie.Wręcz jest to w dobrym tonie.Nie jest to najlepszy przykład zachowania dla przyszłych kandydatów na kucharzy.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama