Memoriał Leszka Błażyńskiego. Gośćmi specjalnymi imprezy...

  Memoriał Leszka Błażyńskiego. Gośćmi specjalnymi imprezy będą Damian Jonak i Marian Kasprzyk

  Jacek Sroka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  IX edycja imprezy upamiętniającej postać Leszka Błażyńskiego, mistrza i wicemistrza Europy oraz dwukrotniego brązowego medalisty olimpijskiego w boksie, odbędzie się w sobotę i niedzielę w Bytomiu. Po raz pierwszy młodzi pięściarze z Polski, Czech, Litwy, Niemiec i Ukrainy, będą rywalizować w Teatrze Ruchu i Tańca Rozbark, który został otwarty w marcu br. Nowa sala widowiskowa znajduje się w cechowni byłej kopalni Rozbark przy ulicy Kilara 29.
  - W latach 70-tych odbywały się tutaj pojedynki bokserskie. Po kilku dekadach kibice znowu będą mogli oglądać pięściarzy na Rozbarku - cieszy się Marek Okroskowicz.

  Trener niepokonanego na zawodowym ringu Damiana Jonaka w przeszłości razem z Leszkiem Błażyńskim reprezentował barwy Szombierek. Teraz gościem honorowym memoriału będzie jego podopieczny - Jonak i wielka gwiazda boksu z lat 60-tych Marian Kasprzyk, z którymi będzie można zrobić sobie zdjęcie i zebrać autografy.

  Podczas memoriału odbędzie się pożegnalna walka Sylwestra Klasy, wychowanka Szombierek i byłego reprezentanta Polski, którą zaplanowano na sobotę na godz. 17.15. Wcześniej, bo już o 13 rozpoczną się walki eliminacyjne juniorów, a na 18.30 zaplanowano pokazy MMA. Finały odbędą się w niedzielę o godz. 11. Wstęp na zawody jest wolny.


  *Matura 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI + PRZECIEKI
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ KSIĄŻKĘ
  *Weź udział w quizach Dziennika Zachodniego. SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama