Pogrzeb Zbigniewa Pietrzykowskiego w Bielsku-Białej:...

  Pogrzeb Zbigniewa Pietrzykowskiego w Bielsku-Białej: Mistrzu, dziękujemy! [ZDJĘCIA]

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pogrzeb Zbigniewa Pietrzykowskiego w Bielsku-Białej
  1/41
  przejdź do galerii

  Pogrzeb Zbigniewa Pietrzykowskiego w Bielsku-Białej ©Łukasz Klimaniec

  Pogrzeb Zbigniewa Pietrzykowskiego w Bielsku-Białej: Najbliższa rodzina, olimpijczycy różnych dyscyplin, minister sportu i turystyki, posłowie, senatorowie i mieszkańcy Bielska-Białej pożegnali w piątek Zbigniewa Pietrzykowskiego, najlepszego polskiego boksera, wicemistrza olimpijskiego, mistrza Europy i rekordzisty Polski.
  Pogrzeb Zbigniewa Pietrzykowskiego w Bielsku-Białej: Pogrzeb Zbigniewa Pietrzykowskiego, legendarnego polskiego boksera, odbył się w piątek w kościele pw. Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej. Dżentelmena ringu, jak nazywany był wicemistrz olimpijski z Rzymu, żegnały tłumy ludzi. Oprócz najbliżej rodziny, żony, córek, wnuków i prawnuków, w ostatniej drodze Pietrzykowskiemu towarzyszyła sportowa rodzina. Józef Grudzień, mistrz i wicemistrz olimpijski w boksie przeczytał czytanie, Marian Kasprzyk, złoty medalista w boksie wraz z innymi olimpijczykami m.in. Stefanem Hulą, Stanisławem Gazdą i Wiesławem Gębalą odmówili modlitwę wiernych. Byli także przedstawiciele PKOl i Polskiego Związku Bokserskiego.

  Obok trumny z ciałem Zbigniewa Pietrzykowskiego, młodzież ubrana w biało-czerwone dresy trzymała najcenniejsze trofea, jakie w swojej karierze zdobył Zbigniew Pietrzykowski.

  CZYTAJ TAKŻE:
  Zbigniew Pietrzykowski nie żyje. Wielki pięściarz przegrał swoją ostatnią walkę z chorobą
  Zbigniew Pietrzykowski nie żyje. Zmarł Zbigniew Pietrzykowski, mistrz olimpijski w boksie


  - Mistrz kontry opuścił ziemski ring. I to było dla nas zaskoczenie. Któraż to śmierć nie jest niespodziewana. Nawet w przypadku osoby chorej mamy nadzieję, że powróci ona do zdrowia – mówił ks. Edward Pleń, kapelan polskich sportowców. Nawiązał do nekrologów, w których o Pietrzykowskim mówi się jako o najlepszym pięściarzu w historii i człowieku prawym. Zaznaczył, że Zbigniew Pietrzykowski był wzorem chrześcijanina na tamte, trudne czasy. Kazanie zakończył modlitwą z modlitewnika sportowca.

  Bogdan Dubiel z Beskidzkiej Rady Olimpijskiej przypomniał życiorys pięściarza i jego niezwykłe dokonania. Walkę z Laszo Pappem, wicemistrzostwo olimpijskie z Rzymu i finałową walkę z Cassiusem Clayem, późniejszym Muhammadem Ali.

  – Ta walka przyniosła mu wiele splendoru – podkreślił. Przypomniał, jak parę lat później Pietrzykowski dzięki brytyjskiej telewizji mógł spotkać się z Muhammadem Ali. Ten dziękował polskiemu pięściarzowi i zafundował mu wakacje we Włoszech oraz dał na pierwszy rzut oka pozłacany medal, który okazał się jednak medalem ze szczerego złota.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ....

   oliwia pietrzykowska (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Zbigniew pietrzykowski to brat rodzony mojego pradziadka czytałam o nim bardzo dużo interesuje mnie to co robi gdy dowiedzialam sie o nim przypadkowo dopytywałam mojej mamy. Szkoda ze nie ma go...rozwiń całość

   Zbigniew pietrzykowski to brat rodzony mojego pradziadka czytałam o nim bardzo dużo interesuje mnie to co robi gdy dowiedzialam sie o nim przypadkowo dopytywałam mojej mamy. Szkoda ze nie ma go teraz z nami, chciała bym dopytać o rzeczach ktorych nie ma w jego zyciorysach.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Za wami pojda inni

   Amen - solidarny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Niech mu ziemia lekka bedzie a pan Bog ma go w swojej opiece

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pamietam jakie bylo oburzenie

   kibic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Dziekujem Mistrzu i przepraszamy niesluszny werdykt Sędziów w Rzymie.Ale
   wtenczas musiał wygrac na Olympiadzie
   Zeby isc na Zawodowo walczyc.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama