Jak cię widzą, tak cię piszą: Józef Skrzek [STYLIZACJE...

  Jak cię widzą, tak cię piszą: Józef Skrzek [STYLIZACJE VIP-ÓW]

  Tatiana Szczęch

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jak cię widzą, tak cię piszą: Józef Skrzek [STYLIZACJE VIP-ÓW]
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Lucyna Nenow

  Dziś pod lupę wzięliśmy ubiór muzyka ikompozytora Józefa Skrzeka, który pojawił się na otwarciu nowego studia Telewizji Katowice
  Przyjrzyjmy się dziś zdjęciu Józefa Skrzeka - śląskiego muzyka, multiinstrumentalisty. Czarna skórzana kurtka ma za sobą długą historię. Wraz z upływem czasu jej fason ulegał wielu modyfikacjom zależnym od potrzeb i estetyki subkultur, które ją sobie ulubiły. Domena bikersów, rockersów, punków czy heavy metalowców. Wciąż aktualna. Co widać w stylizacji, którą dziś oceniam. Kurtka stanowi zdecydowanie najważniejszy i najbardziej rzucający się w oczy element zestawu ubraniowego.

  Podoba mi się długość kurtki, która w odpowiednim miejscu dla kształtu sylwetki dzieli tułów i nogi. Niestety, nie mogę tego powiedzieć o długości rękawów. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie zawsze rzeczy gotowe, ze sklepów, są dla nas idealne.


  Zachęcam jednak do nanoszenia drobnych poprawek. Skrócenie rękawa to dla krawca żadna filozofia, a dla sylwetki zabieg ten może okazać się zbawienny. Za długi rękaw niepotrzebnie nadaje objętości oraz, o dziwo, skraca optycznie.

  Chciałabym też zwrócić uwagę na długość płaszczy, kurtek i marynarek w kontekście rozmiarów. Nasz rynek zalewa tzw. średnia rozmiarówka, czyli wszystkim znane rozmiary S-XXL, inaczej 46-60. Rozmiary na sylwetki niższe to 25-30. Większość rzeczy dostępnych w polskich sklepach jest odszywana na wzrost 176 cm. W przypadku garniturów do wyboru są zwykle dwie lub trzy kategorie wzrostowe, także coś spośród tej niskiej. Niestety, bardzo niewiele firm oferuje okrycia wierzchnie dla niższych panów. Znalezienie dla nich idealnego płaszcza czy kurtki graniczy z cudem. Tutaj znowu z pomocą przychodzi krawiec. Polecam szczerze.

  Drugim istotnym elementem tego zestawu są spodnie. Proste, nie za szerokie i nie za długie. Poprzez czarny kolor zarówno kurtki, spodni, jak i butów wkrada się nam tutaj pewna kolorystyczna nuda, ale za to optycznie została stworzona pionowa linia, która wydłuża i wysmukla sylwetkę.

  Butów "zmęczonych" czasem nie będę dodatkowo komentować.

  Moja ocena: 4

  Tatiana Szczęch, stylistka, Centrum Synergia, Gliwice


  *Matura 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI + PRZECIEKI
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Weź udział w quizach Dziennika Zachodniego. SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama