Ważne
  Żory: Przedszkolaki w komendzie policji... [ZDJĘCIA]

  Żory: Przedszkolaki w komendzie policji... [ZDJĘCIA]

  Katarzyna Śleziona

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Żory: Przedszkolaki w komendzie policji
  1/4
  przejdź do galerii

  Żory: Przedszkolaki w komendzie policji ©KMP Żory

  Żory: Przedszkolaki w komendzie policji. Dzieci z Przedszkola nr 23 w Żorach odwiedziły stróżów prawa w żorskiej komendzie policji. Maluchy dowiedziały się, jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy. Nie zabrakło też zwiedzania murów komendy.

  Żory: Przedszkolaki w komendzie policji  Grupa 40 dzieciaków z Przedszkola nr 23 w Żorach odwiedziło żorskich policjantów. Maluchy zawitały kilka dni temu do komendy policji. Spotkanie z mundurowymi odbyło się w ramach programu " Bezpieczny Przedszkolak". - Mundurowi tradycyjnie opowiadali dzieciom o swojej służbie, oprowadzili po budynku, a także wręczyli przedszkolakom specjalnie opracowane dla nich książeczki.
  Wizyta była również okazją do przypomnienia najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym - mówi asp. sztab. Kamila Siedlarz, rzeczniczka żorskiej policji. Przedszkolaki uczestniczyły także w interaktywnej zabawie z sympatycznym bohaterem SpongeBobem nawiązującej do bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym. Otrzymały też "Zeszyty Bezpiecznego Przedszkolaka" ufundowane przez Stowarzyszenie Bezpieczne Miasto w Żorach.

  - Mundurowi z Żor, w ramach realizowanego od kilkunastu lat programu "Bezpieczny Przedszkolak", nie tylko odwiedzają najmłodszych, ale także zapraszają na lekcje poświęcone bezpieczeństwu do swojej siedziby. Rocznie stróżów prawa odwiedzają setki dzieci. Takie wizyty u najmłodszych wzbudzają wiele pozytywnych emocji. Najpierw policjanci rozmawiają z nimi o bezpiecznych zachowaniach, a następnie oprowadzają po budynku i prezentują policyjny sprzęt - dodaje Kamila Siedlarz.

  Zdjęcia: KMP Żory


  *Matura 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI + PRZECIEKI
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Weź udział w quizach Dziennika Zachodniego. SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama