Lalki zachwycają w Bielsku-Białej magią teatru [ZDJĘCIA]

  Lalki zachwycają w Bielsku-Białej magią teatru [ZDJĘCIA]

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Lalki zachwycają w Bielsku-Białej magią teatru [ZDJĘCIA]
  1/14
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Klimaniec

  W Bielsku-Białej trwa Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej. Piątek upłynął pod znakiem różnorodności. Zaprezentowane zostały spektakle z Portugalii, Rosji, Izraela i Niemiec. Dziś, w sobotę, efektowne plenerowe widowisko na placu Chrobrego. Wstęp jest wolny. Bezpłatnie można także oglądać wystawę lalek i scenografii w Galerii Bielskiej BWA.
  W Bielsku-Białej 12 teatrów z różnych stron świata prezentuje swoje spektakle. I tak spektakl w realizacji Teatro de Marionetas do Porto udowodnił, że Alicja w Krainie Czarów nie jest baśnią tylko dla najmłodszych. Tekst Lewisa Carrolla to dla portugalskich twórców Krainy Czarów tylko pretekst do tego, by zaprosić widzów do podróży w nieznane – by razem z Alicją zechcieli się zgubić.

  W zupełnie odmienny świat – jednej z najsłynniejszych żydowskich historii, zaprosił Shmuel Shohat Theater Company w koprodukcji z Habimah-National Theater of Izrael.
  Dybuk pomiędzy dwoma światami to spektakl magiczny, zaskakujący, pełen humoru i z poruszającą żydowską muzyką. Odwieczny temat miłości kochanków, której nie przekreśliła nawet śmierć rozpisany został w izraelskim przedstawieniu na aktorów i marionetki.

  W Wunderkammer – Gabinet Osobliwości, goście festiwalowi mogli zaobserwować zjawiska, które na co dzień umykają ich uwadze. Tu historia, sztuka, nauka i natura przeniknęły się nawzajem, dostarczając widzom niezapomnianych wrażeń.

  SZCZEGÓŁOWY PROGRAM I OPIS PRZEDSTAWIEŃ

  Wieczór piątkowego dnia należał do zespołu rosyjskiego. Spektakl zrealizowany przez Voronezh State Puppet Theatre „Shut” Valerij Volhovsky był przykładem tradycyjnego lalkowego teatru. Adaptacja utworu Płaszcz Mikołaja Gogola jest według rosyjskiego stowarzyszenia lalkarzy UNIMA najlepszym spektaklem lalkowym w Rosji od piętnastu lat.

  W sobotę prezentują się spektakle z Opola, Holandii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, a wieczorem, o godz. 21:00 na placu Chrobrego przedstawienie plenerowe teatru z Ukrainy.

  W Galerii Bielskiej BWA bezpłatnie można oglądać efektowną wystawę scenografii Teatru Lalek Banialuka. Na wystawie pokazane są prace znanych artystów z Polski i zagranicy, współpracujących z teatrem, kształtujących estetykę bielskiej sceny lalkowej.  *Matura 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI + PRZECIEKI
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Weź udział w quizach Dziennika Zachodniego. SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama