Kalety: Złodziej roweru był tak pijany, że nie mógł na nim...

  Kalety: Złodziej roweru był tak pijany, że nie mógł na nim jechać

  p.

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policjanci z Kalet zatrzymali mężczyznę, który spod jednego ze sklepów w Kaletach ukradł pozostawiony przez klienta rower. Zatrzymany w chwili zatrzymania był kompletnie pijany, jednak logicznie wskazywał okoliczności zdarzenia. Twierdził, że rower ukradł przy okazji, żeby nie wracać pieszo do domu.
  W ubiegły wtorek policjanci z Kalet otrzymali zgłoszenie, że spod jednego ze sklepów w mieście ktoś ukradł rower. Zgłaszający poinformował, że rower zostawił na chwilę wchodząc do środka robiąc zakupy. Z uwagi na krótki okres od chwili zdarzenia kryminalni niezwłocznie dokonywali ustaleń wśród świadków.

  Okazało się, że faktycznie przed chwilą widziany był idący z rowerem znany policji 44 - letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego, który już prędzej był wielokrotnie notowany za przestępstwa przeciwko mieniu.
  Już po godzinie od kradzieży mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że mężczyzna dokonał kradzieży będąc pod wpływem alkoholu, gdyż badanie trzeźwości wykazało 3 promile alkoholu w organizmie. Tłumaczył stróżom prawa, że skradziony rower wziął z myślą, by nie wracać pieszo do domu. Nie umiał jednak utrzymać równowagi więc wyrzucił go po chwili od kradzieży w krzaki.

  Z uwagi na to, że wartość roweru oszacowano na 1500 zł zatrzymany odpowie za przestępstwo kradzieży. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszych losach zadecyduje prokurator.


  *Matura 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI + PRZECIEKI
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ KSIĄŻKĘ
  *Weź udział w quizach Dziennika Zachodniego. SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama