Jaworzno: Stalker z wyrokiem. Nękał koleżankę ze studiów

  Jaworzno: Stalker z wyrokiem. Nękał koleżankę ze studiów

  p.

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jaworzno: Stalker z wyrokiem. Nękał koleżankę ze studiów
  8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata, zakaz zbliżania się i kontaktowania oraz dozór policji zastosował prokurator wobec 26-latka, który uporczywie nękał swoją znajomą ze studiów. Mieszkaniec Jaworzna przez pół roku o różnych porach dnia i nocy dręczył 23-latkę telefonami, wiadomościami oraz propozycjami spotkań. Teraz odpowie za stalking.
  Jaworzno: Stalker z wyrokiem. Nękał koleżankę ze studiów
  Młodzi ludzie studiowali na tej samej uczelni. Niestety fascynacja 26-latka koleżanką ze studiów przerodziła się w obsesję. Mężczyzna przez ponad pół roku uporczywie niepokoił 23-latkę telefonami, wiadomościami sms, e-mailami. Desperat wyczekiwał na dziewczynę na uczelni, natrętnie składał propozycje spotkań oraz nawiązywał kontakt przez wspólnych znajomych i rodzinę. Ponadto ukrył indeks koleżanki, chcąc w ten sposób skłonić ją do spotkania.
  Osaczona dziewczyna zgłosiła sprawę policji. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi Jaworzna zarzut stalkingu, czyli uporczywego nękania, oraz ukrywania dokumentu. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, zakazowi zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość 5 metrów oraz zakazowi kontaktowania się. Prokurator objął go także policyjnym dozorem.

  Stalking, określany jest jako uporczywe nękanie bądź prześladowanie ofiary. Według kodeksu karnego stalking stanowi przestępstwo, za które grozi kara do 3 lat więzienia. Warto udokumentować stalking, np. zachowując treść e-maila lub sms-ów wzywających do zaprzestania nękania. Warto także gromadzić listy, e-maile czy sms-y i nagrywać rozmowy. O zdarzeniu należy powiadomić organy ścigania i złożyć zawiadomienie o przestępstwie.


  *Matura 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI + PRZECIEKI
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ KSIĄŻKĘ
  *Weź udział w quizach Dziennika Zachodniego. SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Stalker

   Heniu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Takich to powinni kastrować i przymusowo leczyć w zakładzie zamkniętym!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo